T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2019/4919 ESAS - Akdeniz Gazetesi

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ 2019/4919 ESAS

Tarih 12Mart2020, 09:14 Editör Ali CİHANGİR

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    : Osmaniye İl, Merkez İlçe, 1755 Ada, 58 Parsel, YAVERPAŞA Mahallesi, Satışa konu taşınmaz üzerinde zemin ve bir normal kat olmak üzere 2 katlı betonarme yapı bulunmaktadır, yapının yer döşemesi seramik kaplama, iç kapıları masif tablalı ahşap, dış kapısı demir, pencerelerin bir kısmı PVC bir kısmı ise ahşap, iç duvarlar ince sıva ve boyalı, mutfak dolabı MDF tezgahı mermerdir, zemin katı 30 yaşlarında 1. kat ise 20 yaşlarındadır. Taşınmazın her katı 110 m2 brüt alanlıdır.
Adresi     : Yaverpaşa Mah. 12002 Sk.No 12/1 Merkez Osmaniye
Yüzölçümü    : 312,99 m2
İmar Durumu     : Var , İnşaat tarzı ayrık nizam 2 kat konut alanı ve imar yolu
Kıymeti     : 193.815,31 TL
KDV Oranı    :     %18
Kaydındaki Şerhler     : M: Haritasında gösterilen 2200 m2'lik kısımda TEK Genel Müdürlüğü lehine
     irtifak hakkı tesisi vardır 26/01/1990 tarih ve 293 yevmiye
1.Satış Günü    : 05/05/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü    : 04/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri    : Osmaniye Adalet Sarayı, Av. Mümin Acar Baro Toplantı Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4919 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/03/2020                                           İD.89

Bu haber 611 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ KGYS Bakım Onarım hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale ...

T.C. OSMANİYE

T.C. OSMANİYE 1. ASLÎYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU