112 çalışanları kök hücre bağışında bulundu - Akdeniz Gazetesi
112 çalışanları kök hücre bağışında bulundu

112 çalışanları kök hücre bağışında bulundu

Tarih 15Şubat2020, 09:15 Editör Ali CİHANGİR

Sağlık İl Müdürlüğü 112 Ambulans Servisi Başhekimliğinin 450 çalışanı "3 Tüp Kan, 1 Can Emir Kaan!" Kök Hücre ve Kan Bağışı Kampanyası başlatıldı.

Sağlık İl Müdürlüğü 112 Ambulans Servisi Başhekimliğinin 450 çalışanı "3 Tüp Kan, 1 Can Emir Kaan!" Kök Hücre ve Kan Bağışı Kampanyası başlatıldı.

Cumhuriyet Meydanında ilik nakli bekleyen hastalar için gönüllü kan ve kök hücre bağışı kampanyası Kızılay İşbirliğinde başlatıldı.

Sağlık İl Müdürü Hasan Öznavruz, burada yaptığı açıklamada, kampanyaya destek veren sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Sağlık Bakanlığının Kızılay ile yaptığı işbirliği ile kök hücre bağışı yapıldığını ifade eden Öznavruz, şunları kaydetti:
“Sağlık çalışanlarımız gerek kan bağışı gerek kök hücre bağışı konusunda çok duyarlı olup fırsat bulunan her anda bağışçı olmaktadırlar.Sağlık Müdürlüğü olarak gerek Kamu kurumlarına gerek sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız çalışmalar ile vatandaşlarımızı kök hücre nedir, bağışçı nasıl olunur gibi konularda bilgilendirmelerde bulunmaktayız.Zaman zaman sağlık camiamızdaki görevli çalışanımız verdikleri tıbbi tedavi hizmetlerinin dışında da bir vatandaşlık görevi olarak gördüğü Kök Hücre bağışını yaparak Vatandaşlarımıza bu konuda da yanlarında olduğumuzu göstermiş olduk.Tüm Sağlık camiası ve özellikle 112 çalışanlarına düzenledikleri bu "3 tüp kan, 1 can Emir Kaan!" Kök Hücre Bağış Kampanyasına göstermiş oldukları ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum. Kök Hücre ve Kan Bağışı Kampanyasına Osmaniyeli Vatandaşlarımızın katılımlarını bekliyoruz.Hatay 112 Komuta Kontrol Merkezinde çalışan bir Acil Tıp Teknisyeni meslektaşımızın Oğlu Emir Kaan Sevik için başlatılan Kök Hücre Bağışı Kampanyasının bir çok Kök Hücre Bağışı Bekleyen hastamıza umut olmasını temenni ederiz.” Haber merkezi


Bu haber 349 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı

Uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı Osmaniye’nin Düziçi İlçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 4 kişi yakalandı.

Dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Dezenfekte çalışmaları devam ediyor Osmaniye’nin Toprakkale İlçesinde Toprakkale Belediyesi'nin dezenfekte çalışmaları devam ediyor.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU