T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2019/5059 ESAS - Akdeniz Gazetesi

T.C. OSMANİYE 2. İCRA DAİRESİ 2019/5059 ESAS

Tarih 12Şubat2020, 09:29 Editör Ali CİHANGİR

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satış konu taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Osmaniye İl, Merkez ilçe, Hacı Osmanlı Mah. 181 Ada, 47 Parsel'de kayıtlı Bahçe ve Anbar vasıflı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaza ulaşım için Osmaniye ana arterlerinden Kazım Karabekir caddesinden 4012 nolu sokağa dönülür buradan 50 m sonra konu taşınmaz sol kol üzerinde konumlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge 4-6 katlı yeni sitelerden ve 1- 2 katlı müstakil evlerden oluşan imarlı yapılaşmanın bulunduğu konut yerleşim bölgesidir. Yapılaşma devam etmektedir. Teknik altyapılar tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Ulaşım dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Taşınmaz toplu taşıma araçlarının güzergah ve durak noktalarına yürüyüş mesafesindedir. Bölge orta ve üst gelir düzeyine sahip kesimlerce tercih edilmektedir. Osmaniye çarşı merkezine uzak konumdadır. Yakın çevresinde Osmaniye Meslek Lisesi bulunmaktadır. Konu gayrimenkul 561,73 m2 alanlıdır. Parsel şekli Amorf olup üzerinde irili ufaklı meyve ağaçları bulunmaktadır.
Adresi    : HACI OSMANLI Mah. 4012 Sok. No: 3/4 Merkez / Osmaniye
Yüzölçümü    : 561,73 m2
İmar Durumu    : Parselin 'K1' alanı içinde kaldığı ve ayrık nizam 5 kat, TAKS: 0,35, KAKS:1.75
     yapılaşma koşullarına sahip olduğu bilgisi alınmıştır.
Kıymeti    : 250.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler    : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü    : 07/04/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü     : 05/05/2020 günü 13:30 -13:35 arası
Satış Yeri    : OSMANİYE ADLİYESİ AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO’LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Satış konu taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Osmaniye İl, Merkez ilçe, Hacı Osmanlı Mah. 181 A.da, 48 Parsel, Kat:4,4 Nolu Bağ.Bölüm’de kayıtlı Mesken vasıflı taşınmazdır. Satışa konu taşınmaza ulaşım için Osmaniye ana arterlerinden Kazım Karabekir caddesinden 4012 nolu sokağa dönülür buradan 50 m sonra konu taşınmaz sol kol üzerinde konumlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge 4-6 katlı yeni sitelerden ve 1-2 katlı müstakil evlerden oluşan imarlı yapılaşmanın bulunduğu konut yerleşim bölgesidir. Yapılaşma devam etmektedir. Teknik altyapılar tamamlanmış ve kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Ulaşım dolmuşlar ile sağlanmaktadır. Taşınmaz toplu taşıma araçlarının güzergah ve durak noktalarına yürüyüş mesafesindedir. Bölge orta ve üst gelir düzeyine sahip kesimlerce tercih edilmektedir. Osmaniye çarşı merkezine uzak konumdadır. Yakın çevresinde Osmaniye Meslek Lisesi bulunmaktadır. Konu gayrimenkulun bulunduğu parsel 533,34 m2 yüzölçümlü, düzgün geometrik yapıda, eğimsiz arazi alanı içerisinde konumlanmış olan parseldedir. Taşınmaz parselin merkezinde konumlanmaktadır. Binanın parsel içinde batı yönünde 1 adet bina girişi mevcuttur. Blok betonarme-karkas yapı strüktüründe zemin ve 4 normal kat olarak inşa edilmiştir. Zemin katta; bina girişi ve hidrofor odası bulunmaktadır. Normal katların her birinde 1 adet bağımsız bölüm nolu meskenler olmak üzere toplamda 4 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama olup; merdiven boşlukları döşemeleri mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları alüminyum doğramadır. Binada asansör bulunmaktadır. Bina içerisinde çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. 4. Normal katın tamamında konumlanmaktadır.. Taşınmaz mimari projesinde; yaklaşık 45 m2 brüt alana sahip olup mutfak, oda, antre, banyo ve wc-lavoba hacimlerinden oluşmaktadır.
Adresi    : HACI OSMANLI Mah. 4012 Sok. No: 3/4 Merkez / Osmaniye
Yüzölçümü    : 533,34 m2 Arsa Payı : 3/33
İmar Durumu    : Parselin'K1 alanı içinde kaldığı ve ayrık nizam 5 kat, TAKS: 0,35, KAKS:1,75
     yapılaşma koşullarına sahip olduğu bilgisi alınmıştır.
Kıymeti    : 54.000,00 TL
KDV Oranı    : %1
Kaydındaki Şerhler    : Takyidattaki gibidir.
1.  Satış Günü    : 07/04/2020 günü 13:45 -13:50 arası
2.  Satış Günü    : 05/05/2020 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri    : OSMANİYE ADLİYESİ AV. MÜMİN ACAR BARO TOPLANTI SALONU
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur.Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde  elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5059 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 11/02/2020                                      İD.38

Bu haber 494 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ

OSMANİYE İL ÖZEL İDARESİ KGYS Bakım Onarım hizmet alımı 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale ...

T.C. OSMANİYE

T.C. OSMANİYE 1. ASLÎYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU