Havalı tabanca atıcılık kursu ilgi görüyor - Akdeniz Gazetesi
Havalı tabanca atıcılık kursu ilgi görüyor

Havalı tabanca atıcılık kursu ilgi görüyor

Tarih 22Ocak2020, 10:03 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’ninToprakkale İlçesinde, yaklaşık iki yıl önce açılan havalı tabanca atıcılık kursu, bazı öğrencilerin hayatlarını değiştirdi.

Osmaniye’ninToprakkale İlçesinde, yaklaşık iki yıl önce açılan havalı tabanca atıcılık kursu, bazı öğrencilerin hayatlarını değiştirdi.
Toprakkale Halk Eğitim Merkezi Zemin katta açılan poligonda 10 yaş üzeri kurs gören ve attıkları hedefleri başarıyla vuran kız öğrencilerde, odaklanma, dikkat dağınıklığı ve konsantrasyon gibi sorunlarının ortadan kalktığı bildirildi. Kursa katılan çocukların her birinin ayrı bir amacının olduğu, bazılarının Türkiye'de bu sporla ilgili dereceler elde etmek istediği, bazılarının da polis özel hareket ya da asker olarak görev yapmayı hedefledikleri kaydedildi.
Açılan havalı tabanca atıcılık kursunda yetişen çocuklar, kısa sürede başarı yakalayarak ilin ve ilçenin adını duyurmaya başladı.
Atıcılık poligonunu ilçeye kazandıran Antrenör Ahmet NüdayiOğraş, amaçlarının çocuklara silahla ilgili doğru bilgiler vermek olduğunu söyledi.
Spora başlayan çocukların derslerinde ve hayatta daha başarılı ve özgüvenli olduklarını belirten Oğraş, dikkat ve konsantrasyon eksikliği olan çocukların bu sorunlarının atıcılık sporuna başlamasıyla ortadan kalktığını kaydetti.
20 yıldır bu sporun içinde olduğunu belirten Ahmet NüdayiOğraş, yaklaşık 8 yıl bu sporla bil fiil ilgilendiğini belirterek, "Daha sonra hakemlik kariyerim oldu. Olimpik bir yarışmada baş hakem olarak görev aldım. Daha sonra antrenör olmaya ve yeni sporcular yetiştirmeye karar verdim. Burada bu poligonu kurduk. Bu poligon Türkiye’de 45 ilde ve sadece 2 ilçede var. Biri Mersin Erdemli’de diğeri de Toprakkale ilçemizde. Şimdi Türkiye’de derece elde eden sporcularımız var. Başarılarımız artarak devam ediyor" dedi. 2 kızını da havalı tabanca atıcılık kursuna gönderen ve bu konuda onlara sonuna kadar destek veren baba Evren Eser ise "Çocuklarımın dikkat dağınıklığı vardı. Bu kursa gönderdikten sonra dersteki başarıları arttı. Açıkçası kursa gönderirken endişelerimiz vardı. Ancak kursu görünce bu endişelerimiz kayboldu" diye konuştu. Haber Merkezi

Bu haber 69 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU