İl koordinasyon kurulu Vali Coşkun başkanlığında toplandı - Akdeniz Gazetesi

İl koordinasyon kurulu Vali Coşkun başkanlığında toplandı

Tarih 22Ocak2020, 10:03 Editör Ali CİHANGİR

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2020 Yılı I. Dönem Toplantısı yapıldı.

İl Koordinasyon Kurulu’nun 2020 Yılı I. Dönem Toplantısı yapıldı.
Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Kadir Kara, Vali Yardımcısı Hakan Ezgi, Vali Yardımcısı Vekili ve Bahçe Kaymakamı Müfit Gültekin, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşları bölge ve il müdürleri katıldı.
Toplantının başında konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ederek “İlimizde 2019 yılında toplam proje bedeli 3 Milyar 679 Milyon 363 Bin TL olan 185 adet proje üzerinde çalışma yapılmış olup, bu projelere ayrılan ödenek miktarı 511 Milyon 833 Bin TL’dir. 2019 yılı sonu itibariyle 439 Milyon 818 Bin TL harcama yapılarak %86 oranında nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. 2019 yılında İlimizde gerçekleşen yatırımlar; tarım, turizm, sağlık, enerji, ulaştırma-haberleşme, eğitim, diğer kamu hizmetleri-iktisadi ve diğer kamu hizmetleri-sosyal olmak üzere 8 temel sektörde toplanmıştır. Bu sektörler içerisinde; en çok ödeneğin, %39,5’lik pay ile ulaştırma-haberleşme sektörüne, daha sonra %30,3’lük pay ile eğitim sektörüne ve %9,6’lık pay ile sağlık sektörüne ayrıldığı görülmektedir. 2019 yılında Yatırım Programı’nda bulunan 185 adet projenin 110 adedi bitirilmiş, 39 adedinin yapımı devam etmekte, 2 adet proje ihale aşamasında, 1 adet ihale edilmiş, 3 adedinin yer teslimi yapılmış, 8 adedi tasfiye edilmiş ve 22 adet projeye ise henüz başlanılamamıştır. Kurumlarımızın yatırımlarını İl Yatırım Takip Sistemine zamanında ve eksiksiz olarak girdikleri görülmüştür. Kurumlarımıza gerekli hassasiyeti gösterdikleri için teşekkür ediyoruz, bundan sonraki süreçte de aynı hassasiyetle kurumlarımızdan yatırımlarının İLYAS Sistemine girilmesini bekliyoruz. İl Koordinasyon Kurulumuzun 2020 yılı 1. toplantısının İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederim.” diye konuştu.
Toplantının devamında; DSİ 6. Bölge Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü, Adana Orman Bölge Müdürlüğü, T.C.D.D 6. Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 18. Bölge Müdürlüğü, Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro 12. Bölge Müdürlüğü, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi yetkilileri biten ve devam etmekte olan projeleri hakkında bilgi vererek, kendilerine yöneltilen soruları yanıtladılar.
Toplantının son bölümünde, katılım ve katkıları nedeniyle herkese teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun, toplantının ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ederek toplantıyı bitirdi. Haber merkezi


Bu haber 80 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yer fıstığının pek çok derde deva

Yer fıstığının pek çok derde deva Türkiye'nin en önemli yer fıstığı üretim ve pazarlama merkezi Osmaniye’de ekilen tescilli ürünümüz Osmaniye Fıs...

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı

Bacağında iki kırık bulunan kedi tedaviye alındı Osmaniye’de sağ arka bacağı iki yerinden kırık olan sokak kedisi tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu.

      BASIN İLAN KURUMU

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU