OSB, bölgenin cazibe merkezi haline geldi - Akdeniz Gazetesi
OSB, bölgenin cazibe merkezi haline geldi

OSB, bölgenin cazibe merkezi haline geldi

Tarih 16Ocak2020, 09:06 Editör Ali CİHANGİR

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, kentin yatırımcı için güçlü yönleri olduğunu belirtti.

AK Parti Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, kentin yatırımcı için güçlü yönleri olduğunu belirtti.

Kaya, yaptığı açıklamada, Osmaniye’nin teşvik kapsamında olmasının da etkisiyle sanayide büyük atılımlar yaşadığını kaydetti.

OSB'de yatırımın hız kazanmasında, metal sanayide gelişmiş Hatay'a yakınlık, Osmaniye'nin limanlara yakınlığının önemli rolü olduğuna dikkat çeken Kaya, Türkiye'nin önde gelen demir-çelik ve metal sektöründeki firmaların Osmaniye’deki yatırımlarının, orta ve küçük ölçekli firmaların da kentte yatırım yapmasını tetiklediğini anımsattı.

Osmaniye OSB'nin bölgenin yatırımda cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Kaya, şunları kaydetti:
“Kentimizde demir çelik ve metal sektöründe il dışından büyük firmaların yatırım yapması ve üretime geçmesi her sektörden yatırımcılarımızın bölgeye gelmesinde etkili olmuştur. OSB’deki firmalarımızın yüzde 46’sı metal, yüzde 23’ü iplik sektöründe yoğunlaşmıştır.‬Güneydoğu ve Doğu Anadolu'yu Türkiye'nin orta ve batı bölgelerine bağlayan demiryolunun kentimizden geçmesi Osmaniye OSB'de demir-çelik ve metal sektöründe il dışından büyük firmaların yatırım yapması her sektörden yatırımcılarımızın bölgeye gelmesinde etkili olmuştur.”

Kaya, hızlı tren projesinin tamamlanmasıyla demir yolu ulaşımının daha da etkinleşeceğini, OSB’de yapılan yeni yolla limanlara bağlantısının 10 kilometreye düşeceğini söyledi.

OSB’de 10 bin kadar istihdam sağlandığını aktaran Kaya, “Bölgemizde tekstil,makina imalatı,kimya,gıda gübre,orman ürünleri,mermer işleme,inşaat,ambalaj, plastik,kağıt,poliproplençuval,otomotiv, sanayi,kauçuk,geri kazanım,döküm,enerji,biyokütle,mobilya,basınçlı LPG tankı,geri dönüşüm tesisi gibi farklı sektörlerde üretim yapılmaktadır.‬OSB içinde 2017 yılında Osmaniye Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin temeli atılmış, sanayi bölgemizde şu an istihdam sayısı yaklaşık 10 bin kişidir. Bölgede, başta metal, tekstil, kimya, gıda, plastik ve inşaat olmak üzere çeşitli sektörlerden 113 tesis bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

Bu haber 109 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de “Yıldırım-5 Amanoslar” operasyonu başladı

Osmaniye’de “Yıldırım-5 Amanoslar” operasyonu başladı Osmaniye Amanoslar kırsalında Polis ve Jandarma Özel Harekat Timlerinin katılımlarıyla"YILDIRIM-5 AMANOSLAR" operas...

Sağanak, kent merkezi ve Kadirli'de etkili oldu

Sağanak, kent merkezi ve Kadirli'de etkili oldu Osmaniye kent merkezi ve Kadirli ilçesinde, yaklaşık 45 dakika etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kent ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU