Emperyalizmi, mazlumların dayanışması durduracaktır - Akdeniz Gazetesi
Emperyalizmi, mazlumların dayanışması durduracaktır

Emperyalizmi, mazlumların dayanışması durduracaktır

Tarih 11Aralık2019, 09:29 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

Osmaniye Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından “10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” dolayısıyla basın açıklaması yapıldı.

Sendika binasında düzenlenen basın toplantısında, Memur-Sen’e bağlı sendika üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile AK Parti İl Başkanı Hamza Tor da yer aldı.

Memur Sen ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mahmut Kahraman, burada yaptığı açıklamada, küresel emperyalizmin özellikle de İslam dünyasına karşı acımasız bir savaş yürüttüğünü belirtti.

Dünyada 66 ülkede savaş ve çatışma yaşandığını, ölen her 4 kişiden 3'ünün siviller olduğunu ifade eden Kahraman, 2018'de savaş ve çatışmalarda 12 binden fazla çocuğun yaşamını yitirdiğini hatırlattı.

Son 25 yılda savaşlarda 12,5 milyon Müslüman yaşamını yitirdiğini dile getiren Kahraman, şunları kaydetti.:
“Bu küresel çaplı bir soykırımın müsebbibi ya da faili emperyal sömürü düzenidir.
Küresel medya ağı, bu vahşet tablosunu örterek gerçekleri tersyüz etmeye, emperyalizmin mütecaviz politikalarını haklı çıkarmaya çalışırken, BMGK gibi uluslararası yapılar, mağduru değil mağruru, mazlumu değil zalimi koruyarak hegemonik düzenin bekçiliğini yapıyor. Uluslararası Ceza Mahkemesinin Mavi Marmara soruşturma dosyasını, 'suçun UCM'de yargılanacak ağırlığa ulaşmadığı' gerekçesiyle 3. kez kapatma kararı alması bunun son örneğidir. Bizler Memur-Sen olarak, dünyanın yaşadığı insani krizin arkasında emperyalizmin sömürü düzeninin olduğunu bir kez daha vurguluyoruz. İnsanlığın zulümden kurtuluşunun ezilen toplumların ve İslam dünyasının dayanışmasından geçtiğine inanıyoruz.
Bizler, Memur-Sen olarak Dünya İnsan Hakları günü münasebetiyle, bütün vicdanlı insanları, bütün erdemli hareketleri insanlık ortak paydasında mazlumlarla dayanışmaya davet ediyoruz.Buradan bütün dünyaya haykırıyoruz:
Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında zulme karşı durmaya devam edeceğiz.Emperyalizmin sömürü düzenine karşı direniş ateşini her koşulda harlamayı sürdüreceğiz.Biz vicdanın sesiyiz. Bütün sesleri sustursalar da vicdanın sesini susturamazlar. Tarihe ve insanlığa karşı sorumluluğumuz gereği susmayacağız. Mısır, Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin zindanlarındaki kardeşlerimiz özgür oluncaya, dökülen kanlar duruncaya kadar mazlumların sesi, çığlığı olacağız.”

Konuşmanın ardından dua yapıldı. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 102 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de “Yıldırım-5 Amanoslar” operasyonu başladı

Osmaniye’de “Yıldırım-5 Amanoslar” operasyonu başladı Osmaniye Amanoslar kırsalında Polis ve Jandarma Özel Harekat Timlerinin katılımlarıyla"YILDIRIM-5 AMANOSLAR" operas...

Sağanak, kent merkezi ve Kadirli'de etkili oldu

Sağanak, kent merkezi ve Kadirli'de etkili oldu Osmaniye kent merkezi ve Kadirli ilçesinde, yaklaşık 45 dakika etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Kent ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU