Aydın Osmaniye Gazetesi

Ustalar-Çıraklar buluşması gerçekleşti

Ustalar-Çıraklar buluşması gerçekleşti

Tarih 03Aralık2019, 17:35 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından, Ustalar-Çıraklar ile Buluşuyor projesi kapsamında bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.

Osmaniye Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi (HEM) tarafından, Ustalar-Çıraklar
ile Buluşuyor projesi kapsamında bir dizi ziyaretler gerçekleştirildi.
Ziyaretler ile ilgili bilgi veren Usta Öğretici Hatice Türkmen “Ustalar-Çıraklar ile Buluşuyor projesi kapsamında Osmaniye’nin Emektar Duayen Fotoğrafçısı Foto Nil Sanat Evi Sahibi Hakkı Coral ziyaret edildi. Geçmişten günümüze Fotoğraf ve Fotoğrafın Hayatımızda Yeri üzerine söyleşi yapıldı. Mesleğin temel kuralları ve 1957 yılından bugüne mesleğini nasıl yaptığını anlattı. Neden Nil sorusuna ise Bereket cevabını veren 84 yaşında ve hala işinin başında olan Ustamıza teşekkür eder, sağlıklı bir ömür dileriz. Ziyarete Kurum Müdürümüz Ayhan Uyar, Müdür Yardımcısı Süheybe Taçıkayan, Osmaniye Fotoğraf Sanatçıları Derneği Başkanı Murat Anıl ile Öğretmen, Usta Öğretici ve Kursiyerlerimiz katıldı” dedi.
Diğer yandan heyet olarak Belediye Kent Müzesi’ni de ziyaret ettiklerini anlatan Hatice Türkmen “Öğretmen, Usta Öğretici ve Kursiyerlerimiz ile Osmaniye Kent Müzesi’ni ziyaret ederek, Geçmişten Geleceğe bir yolculuk ile mesleklerin eskiden nasıl yapıldığı hakkında müze yetkililerince Kursiyer ve Usta Öğreticilerimizin bilgilendirilmesi yapıldı. Kent Müzesi Sorumlusu Ayşe Erat hanımefendiye de çok teşekkür ederiz” diye konuştu. Haber merkezi


Bu haber 37 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kore Gazisi Kın, son yolculuğuna uğurlandı

Kore Gazisi Kın, son yolculuğuna uğurlandı Hastalığı nedeniyle vefat eden Kore Gazimiz Halil Kın, düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Durmuşoğlu, İnsan Hakları Günü mesajı yayımladı

Durmuşoğlu, İnsan Hakları Günü mesajı yayımladı AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla mesaj yayımlad...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU