Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı

Kariyer Geliştirme, Uygulama ve Araştırma Merkezi açıldı

Tarih 03Aralık2019, 10:18 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜKAGEM) açıldı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜKAGEM) açıldı.

OKÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi İnsan Kaynakları Platformu Toplantısı düzelendi.

OKÜKAGEM yöneticileri ile Üniversite Mezunlar Derneği (OKÜMDER) Başkanı Fevzi Şişik ve Genel Sekreterliğini yürüten Ömer Güven ile bir araya gelerek kariyer merkezleri ve mezun ilişkileri ofislerinin geleceği hakkında fikir alışverişi yapıldı.
 
Bu arada, OKÜKAGEM Müdürü olarak Osmaniye Meslek Yüksekokulu İşletme Yönetimi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Akman, Müdür Yardımcıları olarak Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Aybüke Leba ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Serap Taşkaya atandı.

Merkezin amacı ve faaliyetleri;  "Üniversitenin ilgili birimlerinin ve tüm akademik programlarının işbirliğiyle kariyer danışmanlığı alanında araştırmalar yapmak, Üniversite öğrencilerinin kariyer planlamalarına; liseden üniversiteye, üniversiteden çalışma yaşamına uyum sağlayabilmelerine ve mezuniyet sonrasında kendi niteliklerine uygun işlere yerleşmelerine, kariyer danışmanlığı yoluyla yardımcı olmak, Üniversitenin öğrencilerine ve mezunlarına, mesleki yeterliklerini artırmalarına ve alanlarındaki yeni gelişmeleri takip etmelerine yönelik eğitimler vermek, Üniversite adaylarına ilgi ve yeteneklerini tanıtıp nitelikleriyle uyumlu lisans programları hakkında bilgiler vererek Üniversitenin tercih edilebilirliğini artırmayı sağlamak, üniversite mezunlarının kariyer gelişim süreçlerine ilişkin izleme çalışmaları yapmak, vb."  olarak belirtildi.

Toplantıya İŞKUR Müdürü Ahmet Altunkaynak, İl Müdür Yardımcısı Hacı Akkoyunlu, Şube Müdürü Deniz Aydın ve Abdulhamit Yıldırım, İş ve Meslek Danışmanları Serdar Aşiran, Gülbahar Yılmaz ve Hatice Öztürk, ilimizde öne çıkan firmaların Tosyalı Holding İnsan Kaynakları Müdürü Serkan Ayvataş, Tosyalı Toyo’dan Hayri Özsüt ve Özgün Öztürk, Tosçelik’ten Adem Gül ve Bekir Oğuz, Yücel Boru Gökhan Akvardı, Öz Trans’tan Selma Aslan, Baştuğ Metalurji’den Alper Kürşat Kından, Koç Çelik’ten Caner Yılmaz, Şen Piliç’ten Muzaffer Güven, Bonip Tekstil’den Hüseyin Özatlı, JNR Mensucat’tan Emin Soytürk ve Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (OKÜKAGEM) Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Akman katıldı. Haber MErkezi


 

Bu haber 53 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kore Gazisi Kın, son yolculuğuna uğurlandı

Kore Gazisi Kın, son yolculuğuna uğurlandı Hastalığı nedeniyle vefat eden Kore Gazimiz Halil Kın, düzenlenen askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Durmuşoğlu, İnsan Hakları Günü mesajı yayımladı

Durmuşoğlu, İnsan Hakları Günü mesajı yayımladı AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla mesaj yayımlad...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU