Aydın Osmaniye Gazetesi

ATT-DER, okullarda ilk yardım eğitimi veriyor

ATT-DER, okullarda ilk yardım eğitimi veriyor

Tarih 09Kasım2019, 10:04 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Başkanı Paramedik İlyas Yıldır ve yönetim kurulu üyeleri tarafından, 'İlk Yardım Bilinçlendirme Programı' kapsamında öğrencilere eğitim verilmeye başlandı.

Osmaniye Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği (ATT-DER) Başkanı Paramedik İlyas Yıldır ve yönetim kurulu üyeleri tarafından, 'İlk Yardım Bilinçlendirme Programı' kapsamında öğrencilere eğitim verilmeye başlandı. Farkındalık oluşturmak için Osmaniye İl Merkezi ve ilçelerde ki lise 2'nci sınıflarda eğitim gören öğrencilerin tamamına, temel yaşam desteği, tıkanıklıklarda ilk yardım ve yaralanmalarda ilk yardım eğitimlerinin verileceği belirtildi. Eğitimler sonunda öğrenciler, maket insan üzerinde kalp masajı yapıp, tıkanıklıklarda ilk yardımı uygulamalı bir şekilde yaparak öğrendiler.
ATT-DER Osmaniye Şube Başkanı İlyas Yıldır, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muhtarlar Derneği İle işbirliği yaparak, halkın genelini ilk yardım konusunda bilinçlendirmek için bir adım başlattıklarını söyledi. Başkan Yıldır, "İlçelerde dahil lise ikinci sınıfların tamamı ve her sokaktan en az 10 vatandaşımız olmak kaydıyla tüm Osmaniye'yi ilk yardım konusunda bilinçlendirmek istiyoruz. Katılımcılarımıza, sıkıntılı bir durumda, yerde yatan bir şahıs veya aileden birinin rahatsızlanması durumunda nasıl müdahale edebiliriz, ilk yardım nasıl yapılmalıdır, 112 gelene kadar neler yapabiliriz konusunda bilgiler vermekteyiz. Şuan eğitimlerimiz devam etmektedir. Projemize destek olan başta sayın valimize, il sağlık, il milli eğitim ve okul müdürlerimize teşekkür ediyorum" dedi. Haber Merkezi

Bu haber 51 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Başkan Denizoğlu, Ticaret Borsasını ziyaret etti

Başkan Denizoğlu, Ticaret Borsasını ziyaret etti Hasanbeyli Belediye Başkanı Selahattin Ddenizoğlu, Ticaret Borsasını ziyarette bulundu.

Evinde öldürülen kadın, toprağa verildi

Evinde öldürülen kadın, toprağa verildi Isparta'da eşi uzman çavuş Erkan Öztürk ile evlerinde silahla vurulmuş olarak bulunan Ebru Öztürk, Osmaniye’de ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU