Aydın Osmaniye Gazetesi

TBB’ne yapılan kongre çağrısını desteklemiyoruz

TBB’ne yapılan kongre çağrısını desteklemiyoruz

Tarih 08Kasım2019, 09:32 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Barosu Başkanı Avukat İbrahim Halil Yavuzdoğan, 11 Baronun Türkiye Barolar Birliği’ni (TBB) olağanüstü kurul çağrısını desteklemediklerini açıkladı.

Osmaniye Barosu Başkanı Avukat İbrahim Halil Yavuzdoğan, 11 Baronun Türkiye Barolar Birliği’ni (TBB) olağanüstü kurul çağrısını desteklemediklerini açıkladı.

Yavuzdoğan, yazılı açıklamasında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, Diyarbakır, Aydın, Van ve Tunceli baro yönetimlerinin TBB’yi olağanüstü genel kurula çağırdığını hatırlattı.

Olağanüstü kongre çağrısının mesleğin sorunlarının çözümüne katkı sağlamayacağa inandığını ve desteklemediklerini ifade eden Yavuzdoğan, şunları kaydetti:
“Adı geçen baro yönetimleri, aldıkları güncel tarihli yeni kararla, TBB’ye eş zamanlı avukatlık kanunun 115/2 maddesi uyarınca genel olağan üstü genel kurula çağırmışlardır. Avukatlık mesleğinin sorunları artık görmezden gelinecek sorun boyutunu aşmış ve acil çözüm beklemektedir. 82 milyon vatandaşımızı kucaklamanın ve sahiplenmenin yolu, yargımızı güvenilir kılmaktır. Türkiye'de herkesin üzerinde uzlaşması, anlaşması gereken husus 'hukukun üstünlüğüdür"
Bu üstünlüğün tam anlamı ile hayata geçirilmesi için, avukatlık mesleğini toplumun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak seviyeye getirmek bizlerin ve tüm Türkiye barolarının ortak hedefi olmalıdır. Ülkemizde mevcut ikinci yargı paketi gündemi biz barolar tarafından tartışılması ve katkı sunulması gerekirken ve aynı zamanda ülkemizin geçirdiği bu zor günlerde, yargının ve avukatlık mesleğinin sorunlarının çözüme kavuşması için yapıldığı iddia edilen olağan üstü seçimli genel kurul taleplerini, olağan genel kurula çok kısa bir zaman kalması ve mesleğimizin sorunlarının çözümüne katkı sağlamayacağı gerekçesi ile desteklemediğimizin tüm kamuoyuna saygı ile bildiririz” Haber MErkezi

Bu haber 93 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Asker uğurlama eğlencesi kanlı bitti

Asker uğurlama eğlencesi kanlı bitti Osmaniye'de asker uğurlama eğlencesinde, iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Bilek güreşi bölge şampiyonası düzenlendi

Bilek güreşi bölge şampiyonası düzenlendi Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ve Osmaniye Bilek Gü...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU