Kadirli’de hafızlık ve icazet töreni yapıldı - Akdeniz Gazetesi
Kadirli’de hafızlık ve icazet töreni yapıldı

Kadirli’de hafızlık ve icazet töreni yapıldı

Tarih 15Ekim2019, 09:06 Editör Ali CİHANGİR

Hafız yetiştirmede bölgede ön plana çıkan Kadirli'de, 12 si kız,19 erkek, toplam 31 öğrenci için Müftülük tarafından düzenlenen Hafızlık, İcazet ve Taç Giyme Töreni düzenlendi.

Hafız yetiştirmede bölgede ön plana çıkan Kadirli'de, 12 si kız,19 erkek, toplam 31 öğrenci için Müftülük tarafından düzenlenen Hafızlık, İcazet ve Taç Giyme Töreni düzenlendi.
Törene Osmaniye valisi Ömer Faruk Coşkun, kaymakam Ahmet Arık, il müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, belediye başkanı Dr Ömer Tarhan, Andırın belediye başkanı Ahmet Doğan, Memur sen il başkanı Mahmut Kahraman, Ak parti ilçe başkanı İsmail Oruç, il ilçe kurum amirleri, STK temsilcileri ve ilçe halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti.
Sunuculuğunu Kur’an kursu öğreticisi ve Kadirli Ensar vakfı başkanı Mahmut Bozdoğan’ın yaptığı ve Kadirli Belediyesinin de destek verdiği gecede, İstanbul Büyük Çamlıca Cami imamı ünlü Hafız İshak Daniş’in okuduğu Kur’an tilaveti gönülleri okşarken, Diyanet Denizli Eğitim Merkezi Müdürü Dr.Mustafa Acar, konuşmalarıyla geceye renk kattı.
İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, “Hafızlığın önemine değinirken, Kur’an-ı Kerim’i gönüllerine nakşeden bu kardeşlerimizi ve onları yetiştiren çok değerli hocalarımızı, Anne ve Babalarını tebrik ediyorum” dedi.
İlçe Müftüsü Necati Gündoğdu’da, “İlçede bulunan 3 Kur’an Kursumuzda hafızlığını bitiren 31 hafızımız için icazet merasiminde bulunmak için bir ara ya gelmiş bulunuyoruz. Bizleri bugüne kavuşturan yüce Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu kardeşlerimiz ilçemizin manevi muhafızları olmuşlardır. Kur’an’ın manasını ve hükümlerini kalplere işlemekten, onu yaşamaktan, yaşatmaktan ve bu suretle hayata hâkim kılmaktan geçmektedir. Bu kardeşlerimiz de bu istikamette hayatlarını sürdürecek ve çevrelerine ışık saçacaklardır diyerek, bu Kur’an kurslarımızda Müftülük olarak bizler de elimizden geleni yapmaya gayret ettik” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ve ilahilerin ardından genç hafızlara icazetnameleri ve çeşitli hediyeler verildi.
Ayrıca Türkiye genelinde 2019 yılı içerisinde Kur’an kurslarında yetişen 10250 öğrencinin Hafızlıklarını başarıyla tamamlaması gurur tablomuz olarak da göze çarptı. Haber MErkezi
 

Bu haber 48 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gece geç saatlerde bir kefenin mutfağında çıkan yangın itfaiyenin müdahalesi ile sönd...

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye İl Özel İdaresi’ni ziyaret ederek, brifing aldı. Vali Yılmaz, İl Özel...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU