Fatma Naz ilik nakli olmayı bekliyor - Akdeniz Gazetesi
Fatma Naz ilik nakli olmayı bekliyor

Fatma Naz ilik nakli olmayı bekliyor

Tarih 15Ekim2019, 09:05 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde lösemi hastası 8 yaşındaki Fatma Naz Demir, ilik nakli olmayı bekliyor.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde lösemi hastası 8 yaşındaki Fatma Naz Demir, ilik nakli olmayı bekliyor.

İlçede Cansan İlkokulu’nda ikinci sınıf öğrencisi küçük kız, Adana Balcalı Hastanesi Hematoloji Bölümü’nde 8 aydır tedavi görüyor.

Doktorların kemik iliği nakli gerektiğini söylediği kızın ailesi, uygun iliğin bulunmaması halinde çocuklarını kaybetmekten korkuyor.

Anne Meryem Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızının Osmaniye’de tedavisi sonucunda Adana Balcalı Hastanesine sevk edildiğini ve burada lösemi teşhisi konulduğunu kaydetti.

Gözyaşı döken ve kızını kaybetmek istemediğini belirten anne Demir, “Sürekli baş ağrısı ve ateş şikayeti ile devlet hastanesine gittik. İlaçlar verildi fakat faydası olmadı. Özel hastaneye gittik, sinüzit ve geniz eti var dediler. Tahlillerde kan değerleri sürekli düşük çıkıyordu. Kan ilaçları kullandık o da fayda etmedi. Kızımı daha sonra Balcalı Hastanesi Hematoloji Bölümü'ne sevk ettiler. Kan tahlili, kemik iliği yapıldı ve sonuçta lösemi teşhisi konuldu. Burada 7-8 aydır tedavi görüyor. Doktorlar kemik iliği nakli şart diyor” dedi.

Demir, kızına uygun kemik iliğinin bulunması için yardım beklediğini aktardı.

Çocuğunu kaybetmek istemediğini dile getiren anne Demir, “Halkımızdan yardım bekliyoruz ve çocuğumun kurtulmasını istiyorum. Yardım bekliyorum. Lütfen halkımız kızım için donör olsun ve kan bağışında bulunsun. Çocuğumun  ilik nakil olması şart. Herkes elinden geleni yapmaya çalışıyor, hepsine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kızının bakımında güçlük çektiğini, enfeksiyon kapmasından korktuğunu anlatan Demir, kızı Fatma Naz’ın okula gitmeyi çok istediğini fakat gönderemediklerini belirtti.

Kepçe operatörü baba Ali Demir, kızının en kısa sürede sağlığına kavuşmasını istiyor.

Kızının Şubat’tan bu yana kemoterapi ilaçları aldığını anımsatan Demir, “Maddi durumumuz zayıf. Kepçe operatörüyüm, sezon bittiği için işsiz kaldım. Kızımın hastalığı ağır olduğu için evin içinde zaman geçirmeye çalışıyoruz.  Allah kimsenin başına vermesin. Halkımızdan yardım bekliyorum. Arabamı sattım, zor bir aşamadan geçiyoruz. İnsanlardan kök hücre bağışını yapmasını bekliyorum. Fatma Naz'ın kız kardeşi Hatice Nur da bu durumdan etkileniyor. Hatice de, ablasıyla oynamak istiyor ama hijyen açısından çoğuz kez bunu yapamıyor” ifadelerini kullandı.

İlik nakli bekleyen Fatma Naz Demir, sağlığına kavuşmak, oyun oynamak, dışarıya çıkmak, arkadaşlarımla oynamak istediğini ve büy
yünce polis olmak istediğini söyledi.

Bu arada, Fatma Naz Demir’e uygun donörün bulunması için ilçede kampanya başlatılacağı öğrenildi.   Haber Merkezi

Bu haber 50 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gece geç saatlerde bir kefenin mutfağında çıkan yangın itfaiyenin müdahalesi ile sönd...

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye İl Özel İdaresi’ni ziyaret ederek, brifing aldı. Vali Yılmaz, İl Özel...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU