Halk otobüsünü oyuncakçıya çevirdi - Akdeniz Gazetesi
Halk otobüsünü oyuncakçıya çevirdi

Halk otobüsünü oyuncakçıya çevirdi

Tarih 15Ekim2019, 09:05 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de yolcu taşımacılığı yapan 28 yaşındaki Fatih Çokan, çocukluğundan beri hasretini çektiği oyuncakları, aracında gözünün önünden ayırmıyor.

Osmaniye’de yolcu taşımacılığı yapan 28 yaşındaki Fatih Çokan, çocukluğundan beri hasretini çektiği oyuncakları, aracında gözünün önünden ayırmıyor.

S.S.106 Şehir İçi Birlik Kooperatifi Osmaniye Belediyesi Özel Halk Otobüslerinde dolmuş işletmeciliği yapan Çokan, ailesinin maddi durumu sebebiyle alamadığı oyuncak hasretiyle büyüdü.

Kentte, 8 yıl önce mahallelere yolcu taşımaya başlayan genç, çocuk sevgisini ve oyuncak hasretini aracında yaşatmaya karar verdi.

Arkadaşlarının da desteği ile çeşitli nostaljik oyuncak araçlar temin eden Fatih Çokan, bunları aracının göğüs bölümünde sergilemeye başladı.

Aracını çocuk gibi gördüğünü kaydeden genç, “Bende bir yıl önce böyle bir fikir oluştu. Aracımı çocukların gözüyle bakarak bu şekilde oyuncaklarla donattım ve ona küçük çocukmuş gibi davrandım. Yolcularımızında büyük ilgisini çekiyor. Gariban gördüğüm birkaç çocuk, arabaya dokunamadı sadece uzaktan seyrediyorlardı. Bu durum benim dikkatimi çekti ve çok etkilendim. İşte bu işe o gariban çocuklara oyuncak araba hediye ederek başladım. Hediye verdiğim o çocukların beni gördüklerinde mutlu olduklarını görmek beni de mutlu ediyor” dedi.

Çokan, dolmuşa binen çocukların oyuncakları görünce ailelerine aracın ön tarafına oturmaları konusunda ısrar ettiğini ifade etti.

Çocuklara dayanamadığını ve beğendikleri oyuncak arabayı hediye ettiğini ifade eden Çokan, şunları kaydetti:
“Çocuklar araçtayken oyuncak vermek istediğimde aileleri “olmaz” dese de ben ısrar edip oyuncağı veriyorum. Çünkü çocukların her zaman mutlu olmasını, sevinmesini istiyorum. Aslına çocuk sevgimi arabamda yaşatmak için yaptım böyle bir şeyi. Küçüklüğümde bizim oyuncaklarımız yoktu. Benim babam at arabacı, çocukluğumuzu yaşayamadık. Bütün bunları düşünerek de dolmuşumu çocuk oyuncaklarıyla donattım”

Çokan, çocuklara hediye verdiğinde arkadaşları tarafından yerine yenilerinin gönderildiğini söyledi.

Çokan, “Arkadaşlarım şehir dışından nostaljik oyuncak araçlar göndererek destek veriyor. Bursa, Manisa, İstanbul’da arkadaşlarım var. Onlar ben buradan çocuklara oyuncak hediye ettiğimi bildikleri için destek veriyorlar. Araçta oyuncak eksildiğinde onlar bana gönderiyorlar” ifadelerini kulandı.   Ümit KAHRIMAN

Bu haber 41 defa okunmuştur.

Delicious     FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi

Kafede çıkan yangında mutfak kullanılmaz hale geldi Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde gece geç saatlerde bir kefenin mutfağında çıkan yangın itfaiyenin müdahalesi ile sönd...

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu

Kırsaldaki yatırımlar ve projeler konuşuldu Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye İl Özel İdaresi’ni ziyaret ederek, brifing aldı. Vali Yılmaz, İl Özel...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU