Aydın Osmaniye Gazetesi

Sağlık çalışanlarına yönelik eğitimler devam ediyor

Sağlık çalışanlarına yönelik eğitimler devam ediyor

Tarih 12Ekim2019, 09:16 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Orçun Demir ve Uzman Zübeyde Gündede tarafından “Otizm spektrum bozukluğu ve takip programı eğitimi verildi.

 Osmaniye Devlet Hastanesi Çocuk Psikiyatri Uzmanı Dr. Orçun Demir ve Uzman Zübeyde Gündede tarafından “Otizm spektrum bozukluğu ve takip programı eğitimi verildi.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı Ruh Sağlığı Birimi koordinasyonunda Osmaniye Devlet Hastanesi Toplantı Salonundaki etkinliğe Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Çalışanları, Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Başkanları ile koordinasyonda görevli personeller katıldı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Otizm Spektrum Bozukluğunda amaç, bireylerin doğduğu andan itibaren izlemlerinin yapılabildiği aile sağlığı merkezlerinde Otizm riski bulunan olguları erken dönemde tespit etmek ve tanı, tedavi ve rehabilitasyon zincirinin kurulmasını sağlamaktır. Çocukların hastalıklardan korunması, aşılanması kadar gelişimlerinin desteklenmesi, olası risklerin erken dönemde tespiti ve yönlendirilmesi de bizim için oldukça önemlidir. Aile hekimliği nüfusuna kayıtlı 18-36 ay arasındaki tüm çocukların Otizm risk faktörleri bakımından değerlendirilmesini ve riskli olguların yönlendirilmesi ve takiplerini kapsamaktadır. Otizm konusunda farkındalığın artırılması, erken teşhis ve tedavinin yaygınlaştırılması hedeflenmiştir. Yapılan değerlendirmelerle çocukların hayatlarında anlamlı farklar yaratabilir ve toplumsal hayata katılımlarını sağlayarak sağlıklı bireyin gelişimini destekleyebiliriz” Haber Merkezi

 

Bu haber 59 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Asker uğurlama eğlencesi kanlı bitti

Asker uğurlama eğlencesi kanlı bitti Osmaniye'de asker uğurlama eğlencesinde, iki grup arasında çıkan bıçaklı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı.

Bilek güreşi bölge şampiyonası düzenlendi

Bilek güreşi bölge şampiyonası düzenlendi Osmaniye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu ve Osmaniye Bilek Gü...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU