Aydın Osmaniye Gazetesi

Bizim yönümüzde, önümüzde eğitimdir

Bizim yönümüzde, önümüzde eğitimdir

Tarih 11Ekim2019, 10:16 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de meslek lisesi müdürleri sene başı toplantısı ve Patent Faydalı Model başvuru bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Osmaniye’de meslek lisesi müdürleri sene başı toplantısı ve Patent Faydalı Model başvuru bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, Yavuz Sultan Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen etkinlikte yaptığı açıklamada, meslek liselerin doluluk oranının memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Mesleki becerileriyle donatılan çocukların, akademik yönden de gelişiminin sağlanmasının önemli olduğunu ifade eden Albak, şunları kaydetti:
“Okullarımızın yeni eğitim-öğretim yılı mesleki eğitimin genel problemlerinin istişare edilmesi ve giderilmesi amacıyla bir araya geldik. Toplumda meslek liselerimize olan kalıplaşmış bir önyargı olduğunu belirtmek yanlış olmaz. Bu önyargının yıkılması için canla başla çalışmamız gerekiyor. Bunu nasıl başarabiliriz sorusunun hemen ardından şu cevabı verebilirim. Öncelikle çocuklarımızı mesleki gelişim yönünden nitelikli hale getirmemiz gerekiyor. Mesleki beceriyle donatılan çocuklarımızı ise akademik yönden gelişiminin de sağlanması ise birbirini tamamlayan şeylerdir. Bu dengeyi sağlayarak çocuklarımızın geleceğe yönelik atacağı her adımda sağlam dönütler alacağı ise aşikardır."

Albak, Meslek Liselerine rağbetin iyi olduğunu dile getirdi.

Okullarda eğitim seviyelerini üste taşımaya devam edeceklerini kaydeden Albak, “Bu bağlamda okullarımızdaki seviyeyi yukarıya taşımak, öğrencilerimizi yaparak ve yaşayarak hayata hazırlamak, aynı zaman da akademik gelişimlerinin de desteklenerek tam donanımlı bir birey olmasını sağlayabiliriz. Ayrıca maddi, manevi ve milli yönden çocuklarımızın hayata hazır olacaktır" diye konuştu.

Toplantıda, okul müdürlerinin görüş ve önerileri alındı. Haber Merkezi


Bu haber 49 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz

Şehit ve gazilerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, kentte şehit aileleri ziyaretlerini sürdürüyor. Vali Coşkun, kent merkezinde ...

Eğitim Bir-Sen satranç turnuvası düzenledi

Eğitim Bir-Sen satranç turnuvası düzenledi Osmaniye Eğitim Bir-Sen Şubesi tarafından Kurucu Genel Başkanı “Mehmet Akif İnan “ anısına satranç turnuvası düzenl...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU