Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Hemşehrimiz, Brüksel’de eğitim müşaviri oldu

Hemşehrimiz, Brüksel’de eğitim müşaviri oldu

Tarih 17Ağustos2019, 10:46 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniyeli hemşerimiz Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, Cumhurbaşkanı Kararı ile Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atandı.

Osmaniyeli hemşerimiz Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, Cumhurbaşkanı Kararı ile Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atandı.
Avrupa’nın Başkenti Brüksel’de yaşayacak olan, emekli öğretmenler Veli Karataş ile Gülnaz Karataş’ın kızı Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, T. C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yurtdışındaki en yüksek diplomatı oldu.
Yüksek Lisansını ve Doktorasını Paris Sorbonne Hukuk Fakültesi’n de en yüksek dereceyle tamamlayan Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, 2018 yılında da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından hakim aday gösterilmişti.
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi  hemşerimiz Doç. Dr. Neslihan Karataş Durmuş, 21/7/2019 tarihli ve 2019/205 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atandı.
Osmaniyeli Bürokrat ve Akademisyenler Platformu (OBADER)’in konuya ilişkin açıklamasına göre, Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri olarak atanan Doç. Dr.Neslihan Karataş Durmuş’un yeni görevine önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor.
Lisans Gazi Üniversitesi, Hukuk Fakültesi  2000 yılı mezunu olan Neslihan Karataş Durmuş, 2000-2001 yılında Osmaniye Barosunda  Avukatlık Stajını,  Yüksek lisansını Paris 1 Pantheon Sorbonne Üniversitesi, Vergi Hukuku, 2004, doktorasını ise Paris 1 Pantheon Sorbonne Üniversitesi, Vergi Hukuku, 2013’te tamamladı. Haber Merkezi


Bu haber 72 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Başarının yolu istikrarlı çalışmaktır

Başarının yolu istikrarlı çalışmaktır Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, merkeze bağlı Çona Nurdağ İlkokulu Ortaokulu ve Issızca köyünde buluna...

Beyaz altın diyarına, kırmızı altın projesi

Beyaz altın diyarına, kırmızı altın projesi Bahçe Ziraat Odası ile Ceyhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortak projesi kapsamında Ceyhan'ın Sarımazı Beld...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU