Aydın Osmaniye Gazetesi

Afete hazırlık yılının tanıtımı yapıldı

Afete hazırlık yılının tanıtımı yapıldı

Tarih 15Ağustos2019, 09:43 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut ve beraberindeki AFAD personelini makamında kabul etti.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürü Serhat Bulut ve beraberindeki AFAD personelini makamında kabul etti.
Ziyaret sırasında, İl Müdürü Serhat Bulut, AFAD Gönüllülüğü projesi ve Afete Hazırlık Yılı'nın tanıtımı, işleyişi ve faaliyetleri hakkında Vali Coşkun’a bilgi verdi. İl Müdürü Bulut, ülkemizde meydana gelebilecek, deprem, sel, çığ, toprak kayması ve diğer afetler ve acil durumların meydana getireceği maddi ve manevi zararı en aza indirmeyi, toplumu afet ve acil durumlara daha dirençli hale getirmeyi, toplumsal yardımlaşma ve birlik olma bilincini arttırmayı, arama, kurtarma ve yardım faaliyetleri ile afet bilinci eğitimi ve tatbikatlarında AFAD ekipleri ile organize bir şekilde çalışacak gönüllüler oluşturmayı, ‘her insan değerlidir’ prensibi ile ayrıştırmadan yaşatmaya destek olmayı ve gönüllülük bilincinin yaygınlaştırılmasına katkı sağlamayı hedefleyen AFAD Gönüllülüğü projesinden ve Afetlere Hazırlık Yılı çalışmaları kapsamında, Ağustos ayı için seçilen "Afet Risklerini Anlamak" teması ve bu kapsamda İlimiz düzeyinde yapılacak olan faaliyetler hakkında detaylı bilgi verdi.
Vali Ömer Faruk Coşkun ise AFAD Gönüllülüğü projesi ve Afete Hazırlık Yılı kapsamında yapılan çalışmaların yoğun bir şekilde devam etmesini, AFAD Gönüllülüğü projesine özellikle STK ve Üniversite öğrencilerinin katılımının ilimiz adına fayda ve süreklilik getireceğini, bu çalışmaların tüm gönüllülük çalışmalarına örnek olabileceğini söyledi.
Vali Coşkun, sözlerinin sonunda, AFAD personeline çalışmalarında kolaylık ve başarılar diledi.
Ziyaret esnasında İl Müdürü Serhat Bulut, Vali Coşkun’a üzerinde isminin yazılı olduğu AFAD Gönüllüsü forması ve yeleğini takdim etti. Haber Merkezi

Bu haber 89 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

CGC üyeleri, yeni basın kartlarına kavuştu

CGC üyeleri, yeni basın kartlarına kavuştu Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) üyesi bazı gazetecilere yeni basın kartları dağıtıldı.

Yerfıstığı müzesi projesi destek aldı

Yerfıstığı müzesi projesi destek aldı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından, 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyap...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU