Aydın Osmaniye Gazetesi

Bahçecilik kursu ziyaret edildi

Bahçecilik kursu ziyaret edildi

Tarih 15Ağustos2019, 09:43 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Yardımcısı Yunus Emre Akalın, Şube Müdürü Deniz Aydın ve personel Mustafa Çobanoğlu tarafından kurs ziyareti gerçekleştirildi.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdür Yardımcısı Yunus Emre Akalın, Şube Müdürü Deniz Aydın ve personel Mustafa Çobanoğlu tarafından kurs ziyareti gerçekleştirildi.

İŞKUR İl Müdürlüğü ile Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü arasında yapılan protokol gereğince Özel Politika Kapsamında 2 grup halinde 30 katılımcı ile Dikim İşçisi (Bahçecilik) kursu ziyaret edildi.

Osmaniye’ye bağlı Cevdetiye’de bulunan Yağlı Tohumlar Araştırma Enstitüsü Müdürü Reşat Yıldız düzenlenen kursların çok verimli olduğunu, kurslarda mezun olan katılımcıların kendi imkânları ile tarımsal faaliyetlere yöneldiklerini, kurslarda edindikleri bilgi, beceri ve deneyim ile tarım alanında kolaylıkla iş bulduklarını, bu kurslara talebin yoğun olduğunu belirtti.

İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Akalın “Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü olarak iş arayanlara nitelik kazandırma, iş becerilerini artırma, işi iş başında öğrenme hususlarına imkân veren kurslarımız devam etmektedir. Bu kurslarda çalışan katılımcıların gerek kendi işlerini kurmaları gerekse iş sahibi olmaları bizim kursları düzenlemedeki amacımıza ulaştığımızın bir göstergesidir” açıklamalarında bulundu. Haber merkezi

Bu haber 104 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

CGC üyeleri, yeni basın kartlarına kavuştu

CGC üyeleri, yeni basın kartlarına kavuştu Osmaniye Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) üyesi bazı gazetecilere yeni basın kartları dağıtıldı.

Yerfıstığı müzesi projesi destek aldı

Yerfıstığı müzesi projesi destek aldı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından, 2019 Yılı Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Küçük Ölçekli Altyap...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU