Aydın Osmaniye Gazetesi

Osmaniye halkı soruyor

Osmaniye halkı soruyor "Kadir Kara, ne iş yapar"

Tarih 17Temmuz2019, 12:46 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye'de halkın oylarıyla 3. kez belediye başkanlığını kazanan Kadir Kara'nın kent sorunlarından uzak yönetim sergilemesi “Kadir Kara ne iş yapar” tepkilerine sebep oluyor.

Osmaniye'de halkın oylarıyla 3. kez belediye başkanlığını kazanan Kadir Kara'nın kent sorunlarından uzak yönetim sergilemesi “Kadir Kara ne iş yapar” tepkilerine sebep oluyor.

Halkın sorunları ile ilgilenmeyen, tepkilere ve çağrılara kulak asmayan Belediye Başkan Kadir Kara, aynı zamanda vurdumduymaz tavırlarıyla da dikkat çekiyor.

Şehirde sorunlar karşısında şikayetlerin artması, Kadir Kara’nın seçildikten sonra kentte neredeyse hiç yen, bir hizmet yapmaması, halkın tepkisini çekerken bu durumun nereye kadar devam edeceği ise merak konusu oldu.

Yılın büyük bölümünü Osmaniye dışında geçirdiği, kent sorunlarıyla ilgilenmediği gözlemlenen Kadir Kara’nın belediyenin hizmet araçlarına benzin alacak para dahi bulamadığı konuşuluyor.

ÇARŞIDAKİ GARAJLAR
Çarşı merkezinde vatandaşların en çok rahatsız olduğu konuların başında dar sokaklarda bulunan köy duraklarının trafik akışını olumsuz etkilemesi yer alıyor.
Çarşıda yolcu indirip bindiren, para üstü alan, bu arada diğer sürücülerin ve yayaların hakkına geçen köy, beldelere yolcu taşıyan dolmuşlar büyük mağduriyetlerin ve yer yer kavgaların yaşanmasına sebep oluyor.
Yıllardır bu duruma seyirci kalan Belediye Başkanı Kadir Kara, halkın sesine kulak vermeyerek olumsuzluklara seyirci kalıyor.
Belediye Başkanı Kadir Kara’nın umursamaz tavırlarına karşılık trafik komisyonunda çarşı merkezi trafiği ile ilgili devreye girmediği, burada alınan kararların da çözüm odaklı olmadığı görülüyor.
Defalarca yayın yapılmasına, basın mensupları tarafından eksikler, yanlışlar hatalar, çözüm bekleyen konular gündeme getirilmesine rağmen bütün bunlara kulak asmayan Belediye Başkanı Kadir Kara'ya karşı kafalarda "Kara, kentte kime hizmet ediyor" sorusunu akla getiriyor.
HALKIMIZ VALİ COŞKUN’A ÇAĞRIDA BULUNUYOR  
Belediye Başkanı Kadir Kara’nın hizmet yapması, sorunlara çözüm bulmasından ümidi kesen vatandaşlar Osmaniye valisi Ömer Faruk Coşkun'dan bu duruma el atmasını bekliyor.
Kadir Kara’nın kentte hizmet yapmaması karşısında tepkiler artarken vatandaşlar, şunları kaydediyor:
“Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun’un kentte “halkın belediye memnuniyeti” ile ilgili olarak AR-GE birimine veya etkili birime bir anket çalışması yapmasını bekliyoruz. Başkan Kara, kentte hizmet yapmıyor. Hatta şehirde dahi yaşamadığı söyleniyor. Osmaniye’de artan sivri sinek ve haşereler, devlet bahçeli bulvarı yolu, Karaçay mesire alanı ve Karaçay rekreasyon alanı şikayetleri, kaldırım ve yol işgalleri konusunda onca şikayetler, haberler ve sosyal medyadan tepkiler varken Belediye başkanı Kadir Kara bütün bunlara vurdumduymaz davranıyor. Biz, bu kadar halktan uzak e şikayetlere ve beklentilere duyarsız bir başkan istemiyoruz ve Valimizin devreye girerek bu duruma el atmasını beliyoruz”

Halkın sorunlarının çözümü noktasında bir anlayışla yayın yapan gazetemiz, vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verilinceye kadar bu yayınını sürdürecektir.  Haber Merkezi

Bu haber 150 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de trafiğe kayıtlı araç 164 bin 318 oldu

Osmaniye’de trafiğe kayıtlı araç 164 bin 318 oldu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Osmaniye’de Ekim ayı itibarıyla trafiğe kayıtlı araç sayısının 164 bin 318 olduğun...

Yakalanan bin 343 şüphelinin 81'i tutuklandı

Yakalanan bin 343 şüphelinin 81'i tutuklandı Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Kasım ayında asayiş, kaçakçılık, TEM ve narkotik olaylarına karışan, ayr...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU