Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Şehit ve gazilerimiz büyük bir kahramanlık gösterdiler

Şehit ve gazilerimiz büyük bir kahramanlık gösterdiler

Tarih 16Temmuz2019, 18:09 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Şehitliği ziyaret etti.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla Şehitliği ziyaret etti.
Ziyarette Vali Coşkun’un yanı sıra Garnizon Komutanı Topçu Albay Emin Yılmaz Sancaktar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri, gazilerimiz ve aileleri bulundu.
Ziyaret sırasında Fetih Camii İmam Hatibi Mahmut Durmuş tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu şehitlerimiz için dua etti.
Programın son bölümünde Vali Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktılar.
Vali Coşkun, şehitlerimizin aileleri ile bir süre görüşerek, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı dileklerini iletti.
Şehitlik ziyaretinin ardından, Vali Coşkun, 15 Temmuz Gazimiz Hanifi Temurtaş ve ailesini evlerinde ziyaret etti.
Şehitlerimize ve gazilerimize minnettar olduğumuzu belirten Vali Ömer Faruk Coşkun “Şehitlerimiz ve Gazilerimiz, hain darbe girişimi sırasında devletimize, milletimize, demokrasimize, milli birlik ve beraberliğimize sahip çıkmak için Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkmış ve büyük bir kahramanlık göstermişlerdir. Şehitlerimize ve gazilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
Gazimiz Hanifi Temurtaş ve ailesi, Vali Coşkun'a nazik ziyaretleri için teşekkür ettiler.
 “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Haftası” etkinlikleri kapsamında şehitlerimiz için mevlit okutuldu. Enver-ül Hamit Camiinde şehitlerimiz için okunan Mevlide Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, OTSO Başkanı Devrim Murat Aksoy, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Okunan mevlidin ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından şehitlerimiz için dua edildi. Mevlit sonrasında cami önündeki vatandaşlara ikramlarda bulunuldu.
Haber MErkezi

Bu haber 108 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Osmaniye’de trafiğe kayıtlı araç 164 bin 318 oldu

Osmaniye’de trafiğe kayıtlı araç 164 bin 318 oldu Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Osmaniye’de Ekim ayı itibarıyla trafiğe kayıtlı araç sayısının 164 bin 318 olduğun...

Yakalanan bin 343 şüphelinin 81'i tutuklandı

Yakalanan bin 343 şüphelinin 81'i tutuklandı Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince, Kasım ayında asayiş, kaçakçılık, TEM ve narkotik olaylarına karışan, ayr...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU