Aydın Osmaniye Gazetesi

Araç klimalarının bakım, onarımını yapanlar denetleniyor mu?

Araç klimalarının bakım, onarımını yapanlar denetleniyor mu?

Tarih 12Temmuz2019, 10:20 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye'de son günlerde araç sürücülerinin klima tamir ve bakımı konusunda şikayetleri arttı.

Osmaniye'de son günlerde araç sürücülerinin klima tamir ve bakımı konusunda şikayetleri arttı.
Havaların ısınması ile araç sürücülerinin Klima kullanım oranları artış gösterirken arıza ve bakım oranlarında da aynı oranda artış yaşandı.
Durum böyle olunca bazı fırsatçılar ortaya çıktığı ve bilgi, belge, yetki olmaksızın hatalı klima tamir, onarım yaparak sürücüleri mağdur ettiği yönünde şikayetler gelmeye başladı.
Gazetemizi arayarak yaşadığı sıkıntıları aktaran sürücüler tabelasında “klima tamir bakımı” yazarak yaptığını belirten fırsatçıların olduğunu ileri sürdü.
Araç klimaları bakım ve onarımı konusunda gerekli denetimlerin yapılmadığını bu sebeple mağduriyetler yaşadığını söyleyen sürücüler, bu konuda yetkili makamların harekete geçmesini istedi.
Sürücülerin şikayetler arasında, klima bakım, onarımın ardından kısa sürede aynı şikayetle tekrar araçlarını tamire götürmeleri, klimalı araca konan gazın kısa sürede bitmesi gibi benzer mağduriyetler yer almaktadır.
Sanayi Sitesi'nde araç kliması bakımı ve onarımı yapan işyerlerinin denetiminin yapılmasını isteyen sürücüler, ilgili kooperatif ve devlet kurumunun araç klima bakım ve onarımı için denetimlerini sıklaştırması gerektiğini söylüyor.
Osmaniye'de her firma araç klimalarının bakım ve onarımını yapabiliyor mu? Yoksa bunu yapabilmek için bir yeterlilik belgesi gerekiyor mu? Bu işlemleri yapan firmalar gerektiği gibi denetleniyor mu?
Araç sürücüleri, yaşanan mağduriyetlerin artmaması için denetim mekanizmasının biran önce harekete geçmesi gerektiğini belirtiyor. Haber Merkezi

Bu haber 174 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Doğal ürünler işyerinde satışa sunulacak

Doğal ürünler işyerinde satışa sunulacak Kadirli’de damak tadına hitap edecek Bizim Ovadan doğal ürünler şarküteri, kahvaltılık ve gıda ürünleri Sumbas cadd...

AGD Siyer-i Nebi yarışması yapılacak

AGD Siyer-i Nebi yarışması yapılacak Osmaniye’de Anadolu Gençlik Derneği (ADG) tarafından Siyer-i Nebi Yarışması düzenleneceği bildirildi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU