Aydın Osmaniye Gazetesi

Denetimli serbestlik hükümlüleri okul boyadı

Denetimli serbestlik hükümlüleri okul boyadı

Tarih 12Temmuz2019, 10:19 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de denetimli serbestlik hükümlüleri tarafından Dereobası Köyü, Şehit Ahmet Şahin İlkokulunun boyanıp, tamiri yapıldı.

Osmaniye’de denetimli serbestlik hükümlüleri tarafından Dereobası Köyü, Şehit Ahmet Şahin İlkokulunun boyanıp, tamiri yapıldı.
Osmaniye’de Denetimli serbestlik yasasından yararlanan ve kamu hizmet cezası alan hükümlüler, Merkez Dereobası Köyü Şahit Ahmet Şahin İlkokulunun iç ve dış duvarlarını boyadı, sınıflardaki eşyaların tamirlerini yaptı.
Adalet ve Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen ortak proje kapsamında, Osmaniye Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde kurs görmekte olan 13 hükümlü, okullarda badana, boya ve tamir işlerini yapmaya başladılar.
Osmaniye Cumhuriyet Savcısı Hami Can,  İnfaz Hakimi Bülent Gök, Osmaniye Cumhuriyet  Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürü Mehmet Karakoç ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erbay Tan çalışmaları yerinde inceledi. Okul Müdürü Zekeriya Ergenekon, yaklaşık 60 yıldır eğitim ve öğretim veren Köy okulunun tamamen boyanması, masa ve sıralar ile diğer eşyalarının tamir edilmesi ile birlikte yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirilmesi olayından dolayı emeği geçenlere teşekkür etti.
Cumhuriyet Savcısı Hami Can, Denetimli serbestlikten yararlanan yükümlülerden 204’ünün çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında hizmet vermek suretiyle cezalarını tamamlamaya çalıştıklarını belirterek, 13 kişinin 5 günlük eğitimlerinin ardından belirlenen okulların boya ve tamirat işlerinde  çalışmaya başladıklarını söyledi. Amaçlarının, sözkonusu yükümlülerin meslek sahibi olmalarının da sağlanması olduğunu vurgulayan Savcı Hami Can; “Asıl amacımız, yasadan yararlanan kişilerin yükümlülüklerini yerine getirmesi ile birlikte, ayrıca topluma artı değer kazandırarak, suç işleyerek yasa ile ihtilafa düşmüş insanların yeniden topluma kazandırılması olarak bilinmelidir” dedi.  Haber merkezi
 

 

Bu haber 77 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Doğal ürünler işyerinde satışa sunulacak

Doğal ürünler işyerinde satışa sunulacak Kadirli’de damak tadına hitap edecek Bizim Ovadan doğal ürünler şarküteri, kahvaltılık ve gıda ürünleri Sumbas cadd...

AGD Siyer-i Nebi yarışması yapılacak

AGD Siyer-i Nebi yarışması yapılacak Osmaniye’de Anadolu Gençlik Derneği (ADG) tarafından Siyer-i Nebi Yarışması düzenleneceği bildirildi.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU