Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Düziçi Öğretmen Liseliler buluştu

Düziçi Öğretmen Liseliler buluştu

Tarih 13Haziran2019, 17:53 Editör Ali CİHANGİR

Düziçi Fen Lisesi ve öncesi okullarda okuyan öğrenciler ile Öğretmenler düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Düziçi Fen Lisesi ve öncesi okullarda okuyan öğrenciler ile Öğretmenler düzenlenen yemekte bir araya geldi.
Düziçi Köy Enstitüleri, Düziçi Öğretmen Lisesi, Düziçi Anadolu öğretmen lisesi ile Düziçi Fen Lisesi öğrenci ve öğretmenleri yemekte buluştular.
Şarkıların söylendiği, özlemlerin giderildiği ve kendilerinden sonra okuyan, okutan kişilerin buluşma yemeğinde Düziçi Anadolu Öğretmen Lisesi eski öğretmenlerinden Abdurrahman Köse, anlattığı hikayelerle gelen misafirlerin yüzünü güldürdü.
Köse, “1940’da başlayan bugüne kadar gelen, Tohumdan çınara bu eğitim yolculuğunda alın teri dökeni emek veren büyüklerim, küçüklerim hoşgeldiniz, şeref verdiniz. Buraya gelen herkes ister öğrenci olsun ister öğretmen olsun mutlaka bir şeyler öğrenir gider, mutlaka Düziçilinin sofrasına oturmuştur, mutlaka bir su içmiştir, mutlaka bir çok düğüne gitmiştir, mutlaka bir çok cenazeye gitmiştir. Bizi buraya çeken odur, o candır, o nefestir, o kandır kandır.
Düldül dağı efelenir, Kalesinden çeteleri seslenir. Tirşiği, Kömbesi, Köftesi yenir. Karacaoğlan diyarı Düziçine hoşgeldiniz. Düldüle çıkınca, beşikten yuva. Berkesi su dolu, en deri kova. Ovamıza, yuvamıza hoş geldiniz. Mehmet Mülayimle başlayan, Mehmet YİĞİT’e kadar uzanan bütün süre içerisindeki ve ondan sonraki kuşaklar hoşgeldiniz. Dünkü öğrencilerimiz, bugünkü öğretmenlerimiz, meslektaşlarımız, doktorlarımız, mühendislerimiz, hoşgeldiniz” dedi.
Etkinlik eski öğrencilerden Esef İş’in şarkılarıyla devam etti. Haber MErkezi

Bu haber 97 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Temurtaş, “Türk adaletine güvenimiz sonsuzdur”

Temurtaş, “Türk adaletine güvenimiz sonsuzdur” Osmaniye’de yaşayan 15 Temmuz Gazisi Hanifi Temurtaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi so...

Yaşam mücadelesini kaybetti

Yaşam mücadelesini kaybetti Osmaniye’de geçtiğimiz günlerde trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak götürüldüğü hastanede hayatını kaybeden gen...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU