Aydın Osmaniye Gazetesi

Baba ve oğlu, Powerlifting sporunda iddialı

Baba ve oğlu, Powerlifting sporunda iddialı

Tarih 12Haziran2019, 10:32 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de yaşayan baba ve oğlu, evlerinin bodrum katında kendi imkanlarıyla oluşturdukları spor salonunda Powerlifting sporunda büyük başarıları hedefliyor.

Osmaniye’de yaşayan baba ve oğlu, evlerinin bodrum katında kendi imkanlarıyla oluşturdukları spor salonunda Powerlifting sporunda büyük başarıları hedefliyor.

Evinin bodrum katında oluşturduğu spor salonunda parke taşı, tezgah mermeri, inşaat demiri ve deterjan bidonlarını kullanarak ağırlık malzemeleri yapan Yavuz Demircioğlu oğlu Ali ile güç sporları kategorisinde yer alan olimpik haltere benzeyen Powerlifting sporunu yapmaya başladı.

Baba Demircoğlu kendi imkanlarıyla oluşturdukları salonda yaptığı disiplinli çalışma sonucunda katıldığı İstanbul’daki Avrupa Powerlifting Şampiyonası’nda toplamda 560 kilo ağırlık kaldırarak ikinci oldu.

Powerlifting sporuna internetten görerek merak sardığını ifade eden Demircioğlu, “10 yıl boyunca hobi olarak Body Boarding ile uğraştım. Daha sonra internetten Powerlifting sporunu gördüm ve merak sardım ve bu spora başladım” dedi.

Kısıtlı imkanlar sebebiyle evinin bodrum katını spor salonuna çevirdiğini dile getiren Demircoğlu, şunları kaydetti:
“Ne yapabilirim diye düşünürken aklıma ilk önce parke taşları geldi. Bununla ilgili olarak da “mahallede parke taşı koymadınız çaldınız” diye komik bir tepki de geldi. Fakat ben bunları kendim aldım. Parke taşları hafif gelmeye başlayınca mermer temin ettim. Buradaki mermerlerde mutfaklardaki tezgahların orta bölümleridir. Onları aldım ve ağır olarak kullandığım demire göre deldim. Deterjan bidonlarına da kum doldurdum. İmkanlarım kısıtlı ama kendimi kısmadım. Azim, hırs, sevgi, aşk diyelim. Böylece Powerlifting sporuna yönelmiş olduk. Günlük 3 saat idman yapıyorum. İlk katıldığım IPF yarışmasında 350 kadar rakibim vardı. Daha sonra da 3-5 Mayıs’ta İstanbul’daki Avrupa Powerlifting Şampiyonası’na katıldım. Burada da ikinci olarak bayrağımızı dalgalandırdım. Daha büyük hedeflere ulaşmak istiyorum. Bunun içinde destek bekliyorum.”

Demircioğlu, oğlu Ali ile abi kardeş gibi olduklarını ve birbirlerini tamamladıklarını dile getirdi.

Beraber idman yaparak birbirlerini tamamladıklarını anlatan Demircioğlu, “Çalışmalarımızda çok ağır kiloların altına giriyoruz. Oğlum bana destek oluyor. Düşeceğim zaman yardımcı oluyor. Birbirimize destek oluyoruz her konuda. Bilgi paylaşımında bulunuyoruz.

Lise öğrencisi Ali Demircioğlu, 2007’de evlerinin bodrum katında babasıyla yerel yöntemlerle salon kurduklarını söyledi.
Babası spor yaparken ilk önceleri bodrum penceresinden izlediğini anlatan Demircioğlu, “Babamı izleyerek beni de bu spora karşı merak oluştu ve bende babamla çalışmaya başladım. Babamla çalışmak oldukça ilginç. Ağırlığı kaldıramadığım zaman o kaldırıyor beni motive ediyor. Birbirimizi destekliyoruz. Arkadaş gibiyiz güzel bir ortam oluyor. Bende bu sporda başarılı olmak istiyorum” ifadelerini kullandı. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 121 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Başarının yolu istikrarlı çalışmaktır

Başarının yolu istikrarlı çalışmaktır Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, merkeze bağlı Çona Nurdağ İlkokulu Ortaokulu ve Issızca köyünde buluna...

Beyaz altın diyarına, kırmızı altın projesi

Beyaz altın diyarına, kırmızı altın projesi Bahçe Ziraat Odası ile Ceyhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortak projesi kapsamında Ceyhan'ın Sarımazı Beld...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU