Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
ODAK üyeleri sahilde yürüdü, sahur yaptı

ODAK üyeleri sahilde yürüdü, sahur yaptı

Tarih 17Mayıs2019, 09:39 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü (ODAK) gönüllüsü 50 doğasever, sahilde ki gece yürüyüşü sonrasında, birlikte sahur yaptılar.

Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Spor Kulübü (ODAK) gönüllüsü 50 doğasever, sahilde ki gece yürüyüşü sonrasında, birlikte sahur yaptılar.
Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen faaliyet, Hatay'ın Erzin İlçesindeki Burnaz Sahilinden başlayıp, Dörtyol İlçesi Yeniyurt mahallesi sahilinde sona erdi. Katılımcılar, ay ışığının aydınlattığı deniz manzarasında ve kıyıdaki teknelerin yanında bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler. 
7 kilometrelik yürüyüş sonrasında Atatürk At Çiftliğine gelen katılımcılar, burada saz ve ney dinletisi  eşliğinde sahur yapıp faaliyeti sonlandırdılar.  
ODAK Başkanı Avukat Muhammet Doğan, 2003'ten bugüne Osmaniye doğasını ve tarihi güzelliklerini tanıtmayı amaç edinmiş bir kulüp olduklarını belirterek, "Kulübümüz Ramazan ayında manevi havayı kulüp  üyeleriyle yaşamak için geleneksel hale getirdiği sahur programını ve gece doğa yürüyüşünü bu yıl burnaz sahilinde düzenledik. Tüm katılımcı doğasever arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi. 
Dağcılık sporuyla üyelerine sportif yaşam alışkanlığı kazandırma gayretinde olan kulübün  aynı zamanda İlin ve ülkenin doğal ve tarihi güzelliklerini tanıtmayı ve bununla birlikte milli ve manevi değerlerin kazandırılması için çalışmalarda yürütmekte olduklarını kaydeden Başkan Doğan "Bu bağlamda, 19 Mayıs ta Gazi Mustafa Kemal'in İstiklal meşalesini yaktığı gün olan, Milli Mücadelenin 100'üncü yılında, ODAK olarak 18-19 Mayıs 2019 tarihlerinde ilimizin en yüksek dağı olan Düldül Dağına Atatürk'ü Anma Zirve Tırmanışı" gerçekleştirmeyi planlamaktayız." dedi.  Haber merkezi
 
 

Bu haber 53 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU