Aydın Osmaniye Gazetesi

Özel öğrencilerin, özel ürünleri fuarda sergilendi

Özel öğrencilerin, özel ürünleri fuarda sergilendi

Tarih 17Mayıs2019, 09:39 Editör Ali CİHANGİR

Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrencilerin yaptığı ürünlerin yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı.

Tosyalı Özel Eğitim Uygulama Okulunda eğitim gören öğrencilerin yaptığı ürünlerin yer aldığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi açıldı.
 
Açılış, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hacı Ahmet Kavun, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile velilerin katılımı ile yapıldı.

Fuarda, proje kapsamında yapılan nesnelerle toplama işlemi, evde kullanılmayan mumların değerlendirilerek yapıldığı "mis mum" projesi, atık kağıtların geri dönüşümünden elde edilen "tohum topları", orta ve ağır düzeyli zihin engelli öğrencilerin "canlıları ayırt eder" kazanımındaki " bitkiler bir canlıdır" alt kazanımını elde edinmelerini sağlayan "portakal çekirdeğinden portakal ağacına", katlamatik, renklerin büyüsü, parlasın dişler, mevsimler ve giysiler ve eski kıyafetlerden paspas ve kilim yapımı örme işlemi sergilendi.
Projeyle özel öğrencilerimizin bağımsız yaşam becerileri arasında bağlar kurarak, öğrencilerimizin bağımsızlaşmasına katkıda bulunmayı, olumlu benlik algılarının geliştirilmesi, öğrenci velililerinin öğrencilere karşı daha olumlu tutum sergilemesi gibi davranışlar beklenmesi amaçlanmaktadır.
Fuarda Şube Müdürü Hacı Ahmet Kavun, özel öğrencilerimizin öğretmenleriyle birlikte yapmış olduğu çalışmaları inceleyerek, öğrencilerin seksek, labirent ve köşe kapmaca oyunlarını seyrederek; projede emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Haber Merkezi

 

Bu haber 62 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU