Aydın Osmaniye Gazetesi

Zeytin üreticilerine uyarıda bulunuldu

Zeytin üreticilerine uyarıda bulunuldu

Tarih 17Mayıs2019, 09:38 Editör Ali CİHANGİR

Kadirli ilçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri zeytin üreticilerini zeytin hastalıkları ve zararlıları konularında önemli uyarılarda bulundu.

Kadirli ilçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri zeytin üreticilerini zeytin hastalıkları ve zararlıları konularında önemli uyarılarda bulundu.
Zeytine zarar veren sağlıklı ve kaliteli ürün elde edilmesini engelleyen ve ekonomik öneme sahip birçok hastalık ve zararlı bulunduğunu bununda zamanında ve doğru bir şekilde mücadele ile yapılması gerektiği belirtildi.
İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Murat Kuru, Mantari hastalıklar, Zeytin güvesi, halkalı leke, akdeniz sineği, zeytin kurdu, zeytin kabuklu biti ve bunun gibi zararlılarla mücadelede zamanında ve geç kalınmaması gerektiğinin altını çizerken, yabancı ot için kimyasal mücadele önermediklerini söyledi.
Kuru ayrıca zeytinde sulamanın önemli olduğunu sulama imkanı olanlara ise damlama sulamayı tercih etmeleri gerektiğini belirtti.
Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir’de zeytinin artık Kadirli’de büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek, Zeytin eken çiftçilerimiz şimdi para kazanmaya başladı. Çiftçilerimiz zeytincilikte büyük bir mesafe kat etti.
Üreticilerimiz kaliteli ürün yetiştirdiklerinde hem aile hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını dile getirerek, Zeytin üretimi, yöremizde en önemli geçim kaynaklarından biri haline gelmiştir dedi. Haber Merkezi

Bu haber 74 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meslek edindirme kursuna ziyaret

Meslek edindirme kursuna ziyaret Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, özel işyerleri ile düzenlediği kursları ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti Gaziantep Valisi Davut Gül, Osmaniye Valisi Vali Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU