Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Zeytin üreticilerine uyarıda bulunuldu

Zeytin üreticilerine uyarıda bulunuldu

Tarih 17Mayıs2019, 09:38 Editör Ali CİHANGİR

Kadirli ilçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri zeytin üreticilerini zeytin hastalıkları ve zararlıları konularında önemli uyarılarda bulundu.

Kadirli ilçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri zeytin üreticilerini zeytin hastalıkları ve zararlıları konularında önemli uyarılarda bulundu.
Zeytine zarar veren sağlıklı ve kaliteli ürün elde edilmesini engelleyen ve ekonomik öneme sahip birçok hastalık ve zararlı bulunduğunu bununda zamanında ve doğru bir şekilde mücadele ile yapılması gerektiği belirtildi.
İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Murat Kuru, Mantari hastalıklar, Zeytin güvesi, halkalı leke, akdeniz sineği, zeytin kurdu, zeytin kabuklu biti ve bunun gibi zararlılarla mücadelede zamanında ve geç kalınmaması gerektiğinin altını çizerken, yabancı ot için kimyasal mücadele önermediklerini söyledi.
Kuru ayrıca zeytinde sulamanın önemli olduğunu sulama imkanı olanlara ise damlama sulamayı tercih etmeleri gerektiğini belirtti.
Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir’de zeytinin artık Kadirli’de büyük bir önem arz ettiğini ifade ederek, Zeytin eken çiftçilerimiz şimdi para kazanmaya başladı. Çiftçilerimiz zeytincilikte büyük bir mesafe kat etti.
Üreticilerimiz kaliteli ürün yetiştirdiklerinde hem aile hem de ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayacağını dile getirerek, Zeytin üretimi, yöremizde en önemli geçim kaynaklarından biri haline gelmiştir dedi. Haber Merkezi

Bu haber 54 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU