Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İş-kur istihdamları devam ediyor

İş-kur istihdamları devam ediyor

Tarih 16Mayıs2019, 09:25 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü Dinozor Anne Bebek Giyim Mağazasına oniki kişi istihdam sağlayacak.

Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü Dinozor Anne Bebek Giyim Mağazasına oniki kişi istihdam sağlayacak.

İŞKUR ile Dinozor Anne Bebek Giyim Mağazası arasında yapılan protokol gereğince kasa sorumlusu mesleğinde 12 kişi istihdam edilecek.
İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kapsamında çalışacak olan katılımcılar 13 Mayıs günü işbaşı yapacaklar.
Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
“Kentte işsizliği azaltılması ve istihdamın arttırılmasına yönelik yapmakta olduğumuz çalışmalarımız devam etmektedir. 2019 istihdam seferberliği kapsamında gerçekleştirdiğimiz işyeri ziyaretlerinde; işverenlerimize uygulanan teşvikler ile İŞKUR programlarını anlatmaya devam ediyoruz. İşverenlerimizi bu desteklerimizden faydalanmaları için İl Müdürlüğümüze davet ediyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığını yaptığımız istihdamlar ile görmekteyiz. Bunlardan bir tanesi Dinozor Anne Bebek Mağazasına yapacak olduğumuz ve 13 Mayıs günü işbaşı yapılacak olan kasa sorumlusu mesleğindeki 12 kişilik istihdamdır. Bu istihdamı İşbaşı Eğitim Programı kapsamında gerçekleştirerek iş arayan vatandaşlarımıza iş tecrübesi kazandırmayı, işverenlerimize ise ihtiyaç duydukları işgücünü kendilerinin yetiştirmesine ve işe alacakları kişiyi işbaşında tanımasına imkân sağlıyoruz. Bu programın gerçekleştirilmesinde meslek gruplarına göre farklı uygulamalar olup geleceğin mesleklerinde 9 aya, imalat ve bilişim sektöründe 6 aya, diğer sektörlerde ise 3 aya kadar yapılmaktadır.” Haber MErkezi

Bu haber 76 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meslek edindirme kursuna ziyaret

Meslek edindirme kursuna ziyaret Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, özel işyerleri ile düzenlediği kursları ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti Gaziantep Valisi Davut Gül, Osmaniye Valisi Vali Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU