Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Bağımlılıkla Mücadele koordinasyon kurulu toplandı

Bağımlılıkla Mücadele koordinasyon kurulu toplandı

Tarih 14Şubat2019, 09:56 Editör Ali CİHANGİR

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapıldı.

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda yapıldı.
Toplantıya Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Hacı Ali Büber, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Erkan Samaras, Cumhuriyet Savcısı Adem Çalış,  ilgili kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ile ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
Toplantının ilk bölümünde, bir önceki toplantıda alınan kararlar görüşüldü. Daha sonra İl Sağlık Müdürlüğü personeli Psikolog Naci Menet,İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde oluşturulması planlanan Bağımlılıkla Mücadele ve Psikososyal Destek Merkezi konusunda bilgi verdi.
Merkezin, şu anda aktif olarak hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde kurulmasının planlandığını ifade eden Menet, “Bağımlılıkla Mücadele ve Psikososyal Destek Merkezi’nde yapılacak çalışmalarda; bireyi toplum içinde ele alacak bir yaklaşımla ev ziyaretleri, grup çalışmaları, bireysel görüşme, aile görüşmeleri, motivasyonel görüşme yapılması planlanmaktadır. Merkezin, Osmaniye Devlet Hastanesi Ayakta Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezi ile entegre olarak hizmet vermesi planlanıyor. ”dedi.
Toplantının devamında, Türkiye Yeşilay Adana Şubesi Temsilcisi Deniz Muammer Başak, Yeşilay’ın faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Toplantı sonunda, katılan herkese teşekkür eden Vali Ömer Faruk Coşkun, bağımlılıkla mücadelede toplumumun tüm kesimlerinin desteğinin önemli olduğunu vurgulayarak, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine ve böylece bu mücadelede önemli mesafeler alınacağına inandığını kaydetti.
Toplantı, görüş ve önerilerinin alınması ile son buldu. Haber Merkezi

 

Bu haber 90 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Fetö şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyeye sevk edildi

Fetö şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyeye sevk edildi Osmaniye'de FETÖ şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyede Ankara merkezli 76 ilde düzenlenen Fethullahçı T...

Arı yetiştiricileri uyarıldı

Arı yetiştiricileri uyarıldı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde özellikle ova köylerinde tarımsal ilaçlama döneminin başlayacak olması dolayısıyla, ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU