Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Fuat Sezgin Kitap Kahve açıldı

Fuat Sezgin Kitap Kahve açıldı

Tarih 14Şubat2019, 09:52 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik Projeleri Destek Programı (2018-2) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen ‘’Kitapla Düşünceye Yolculuk’’projesi Fuat Sezgin Kitap ve Kahve düzenlenen törenle açıldı.

Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği tarafından hazırlanan ve Gençlik Projeleri Destek Programı (2018-2) kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kabul edilen ‘’Kitapla Düşünceye Yolculuk’’projesi Fuat Sezgin Kitap ve Kahve düzenlenen törenle açıldı.
Fuat Sezgin Kitap Kahve’nin açılış törenine Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Açılış ve selamlama konuşmasını yapan Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği Başkanı Süleyman Dağ, “Gençlerimizin sosyal, kültürel, sanatsal ve entelektüel gelişimlerine katkı sağlayabilmek, gençlerimizin aklı ve vicdanı hür bir şekilde, kadim geleneğimize yaslanarak emin adımlarla geleceğe yönelmelerine katkıda bulunmak için, Fuat Sezgin Kitap Kahveyi açmak ve burayı gençlerimiz için cazibe merkezi haline dönüştürmek temel amacımızdır” dedi.
Fuat Sezgin Kitap Kahve açılış töreninde konuşan Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Ramazan Kayan, Osmaniye’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “günümüzde kitaplara ulaşmak artık çok daha kolay” dedi.
Kayan, yazmış olduğu bir kitaptan dolayı Bilge Kral Aliyya İzzetbegoviç’in yıllarca hapis cezasına çarptırıldığını belirtti ve katılımcılara çeşitli tavsiyelerde bulundu.
Proje koordinatörü Cevat Bal ise, Osmaniye merkezde ikamet etmekte olan gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemeyi, var olan gizli yeteneklerini ortaya çıkarmaya yönelik sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklere yer vererek, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmayı istiyoruz. Bu vesileyle adını kitap kahvemizde yaşatacağımız, Bilim insanı ve mütefekkir Prof. Dr. Fuat Sezgin’i rahmetle anıyoruz dedi.
 Osmaniye İlim Sanat ve Kültür Derneği içerisinde bulunan, Fuat Sezgin Kitap Kahvemizde 3000 adet her türden kitap bulunmaktadır. Hafta içi ve Cumartesi günleri 10.00-20.00 saatleri, Pazar günü 12.00-18.00 saatleri arasında açık olacaktır diyen Cevat Bal, bu tür projeleri teşvik eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğümüze teşekkürü bir borç biliriz dedi ve tüm Osmaniyelileri Kitap Kahveye davet etti.
Yapılan konuşmaların ve ikramların ardından Fuat Sezgin Kitap Kahve dualarla hizmete açıldı. Haber Merkezi
Bu haber 153 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meslek edindirme kursuna ziyaret

Meslek edindirme kursuna ziyaret Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, özel işyerleri ile düzenlediği kursları ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti Gaziantep Valisi Davut Gül, Osmaniye Valisi Vali Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU