Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Çiftçilere ıhlamur fidanı dağıtımı yapıldı

Çiftçilere ıhlamur fidanı dağıtımı yapıldı

Tarih 12Şubat2019, 20:22 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bin ıhlamur fidanı dağıtımı yapıldı.

Osmaniye Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bin ıhlamur fidanı dağıtımı yapıldı. Kurum binasında düzenlenen fidan dağıtımı programına Vali Yardımcısı Metin Esen, İl Müdürü İbrahim Sağlam ve çiftçiler katıldı. Sağma, burada yaptığı açıklamada, kentte ıhlamur yetiştiriciliğini teşvik etmek ve yeni çeşitlerin yaygınlaştırılmasını sağlamanın önemli olduğunu belirtti. Sağlam, “Talebimiz üzerine, Osmaniye Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Orman Genel Müdürlüğünce tahsisi sağlanan fidanlar, Tarsus Orman İşletme Müdürlüğü fidanlığından temin edildi. Tıbbi ve aromatik bitki kapasitemizin artırılması, orman köylülerinin gelir artışının sağlanması, ıhlamur ve ıhlamur balı ihtiyaçlarının yerli imkanlarla sağlanması, yeni çeşitlerin yaygınlaştırılması amaçlarına yönelik olarak 1000 adet tüpler halinde ıhlamur fidanı dağıtımı gerçekleştirildi. Bölgemizdeki çiftçilerimize dağıtılan ıhlamur ağacının çiçeği, yaprağı ve kerestesi değerli çok özel bir bitkidir. Bütün bunların yanı sıra kilogram fiyatı da altınla yarışmaktadır. Ekonomik getirisinin de olduğunu belirtilerek farkındalık oluşturmayı amaçladık” dedi. Konuşmadan sonra vali yardımcısı Metin Esen, fidan dağıtımını yaptı. Haber Merkezi

Bu haber 170 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meslek edindirme kursuna ziyaret

Meslek edindirme kursuna ziyaret Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, özel işyerleri ile düzenlediği kursları ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti Gaziantep Valisi Davut Gül, Osmaniye Valisi Vali Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU