Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Şahin, Bahçe Ziraat Odasında güven tazeledi

Şahin, Bahçe Ziraat Odasında güven tazeledi

Tarih 12Şubat2019, 09:53 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Bahçe İlçesinde Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Fatma Şahin güven tazeledi.

Osmaniye’nin Bahçe İlçesinde Ziraat Odası Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Fatma Şahin güven tazeledi.

Bahçe Belediye düğün salonunda yapılan kongreye, İlçe Belediye Başkanı İbrahim Baz MHP Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Okan Ömer Fettahlıoğlu, Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı İlyas Sarıköse, Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Sayın Garip Yıl, çiftçiler katıldı.

Ziraat Odasının 26 delegesinin 20’sinin oyunu alan mevcut başkan Fatma Şahin 3. dönem başkan seçildi.

Kongre sonrasında açıklamada bulunan Şahin, delegelere teşekkür ederek daha güzel çalışmalara imza atmak için çalışacağını belirtti.

Yapmayı planladığı çalışmalar hakkında bilgi veren Şahin, “Bahçe ilçesinde kenevir üretimi için ilgili bakanlıklardan özel izin alınmasını önemsiyoruz. İlçe hayvan barınağının kurulması, çiftçilerimizin önemli sorunları arasında gelen “ 1995 yılına kadar tütün üretimi ve buğday üretimi yapan ama müstahsil belgesi almayan ayrıca Bağ-kur kesintisi de yapılmayan çiftçilerimiz emekli olamıyor.” sorununa çözüm için çiftçilerimizin Ziraat Odasına kayıt olduğu tarihten bugüne prim borçlandırması yapılarak çözüm önerisini Türkiye Ziraat Odaları Birliğine sunulacağız. Tarım sigortalılık priminin çok yüksek olduğundan dolayı çiftçilerin primlerini yatırmakta zorlandıkları konusunda odamıza verilen dilekçelerin de yine Türkiye Ziraat Odaları Birliğine bildirileceğiz. İlçemiz tarım alanları kırsal ve dağlık alanlarda bulunmakta, yaban domuzunun aşırı zararına maruz kalmaktadır. Bu zarardan dolayı çiftçilerimiz tarımı ve üretimi terk etmektedir. Çiftçilerimizin en büyük sorunlarının başında yer alan yaban domuzu konusunda gerekli tüm mücadeleyi vereceğiz. Bunlarla ilgili genel kurul kararı alınması  da memnuniyet vericidir. Bu önemli konular üzerinde hızla çözüme kavuşturma yolunda çalışmalarını yapacağız” şeklinde konuştu.

Şahin, kongrede kendisini destekleyen delegelere teşekkür etti. Ümit KAHRIMAN   

Bu haber 125 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meyve ağaçlarında aşılama kursu sürüyor

Meyve ağaçlarında aşılama kursu sürüyor Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Meyve Ağaçlarında...

Ticaret Borsasından, Yeşildemir ve Kaynar’a ziyaret

Ticaret Borsasından, Yeşildemir ve Kaynar’a ziyaret Osmaniye Ticaret Borsası Heyeti, Ellek ve Yarbaşı Belediye Başkanlığına seçilen Abbas Yeşilemir ve Mustafa Kaynar’a...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU