Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Vali Coşkun, Cebelibereketli Gazetecileri ziyaret etti

Vali Coşkun, Cebelibereketli Gazetecileri ziyaret etti

Tarih 11Ocak2019, 09:18 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ni (CGC) ziyaret etti.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti’ni (CGC) ziyaret etti.

Coşkun, ziyarette yaptığı açıklamada, gazetecilerin gününü kutlayarak meslek yaşamlarında başarı diledi.

Basının kamuoyunun vicdanını temsil ettiğini kaydeden Coşkun, demokrasinin gelişmesinde özgür ve tarafsız basının önemli yere sahip olduğuna dikkat çekti.

Kentte basın mensuplarının valilik çalışmalarına destek verdiğini anımsatan Coşkun, “Yerel basınımızdan valilik olarak her zaman destek gördük. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyorum. Bu günlerin aynı zamanda basın çalışanlarının sosyal ve mali bir takım haklarının verilmesi, gündeme getirilmesi ve sonucunda gerçekleştirilmesi temennimizdir. Bu konuda da eksiklikler varsa inşallah önümüzdeki süreçte giderilmesini temenni ediyoruz. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum, başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti (CGC) Başkanı, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Cihangir, ziyaretinden dolayı Vali Coşkun’a teşekkür etti.

Mahalli gazete sahiplerinin, gazete basımında kullanılan kağıt ve malzemelerin ithal olmasından dolayı sıkıntı yaşadığını anımsatan Cihangir, konfederasyon olarak bu konuda önemli çalışmalar yapıldığını söyledi.

Basın İlan Kurumu ile istişareli çalışarak bir takım kazanımlar elde edildiğini dile getiren Cihangir, “Girişimlerimiz sonucunda, gazetelerin maliyetlerinin düşürülmesi adına ebatlarında küçülmeye gidildi. Satışla ilgili bazı düzenlemeler yapıldı. Sağlanan tasarruflar yerel basın için cansuyu oldu. Diğer taraftan İşkur aracılığıyla istihdama desteği de verildi. Bunlar konfederasyonumuzun çalışmaları sonucunda sağlanan kazanımlardır. Tabi ki bunlar yeterli değil, maliyetler yüksek. Çalışmalarımız sonucunda daha fazla kazanımlar elde edileceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Konuşmalardan sonra Vali Coşkun’a 10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Cihangir tarafından plaket verildi.
Ziyarette Osmaniye Valiliği Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Turunç da yer aldı. CGC Basın 
 

Bu haber 238 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Temurtaş, “Türk adaletine güvenimiz sonsuzdur”

Temurtaş, “Türk adaletine güvenimiz sonsuzdur” Osmaniye’de yaşayan 15 Temmuz Gazisi Hanifi Temurtaş, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimi so...

Yaşam mücadelesini kaybetti

Yaşam mücadelesini kaybetti Osmaniye’de geçtiğimiz günlerde trafik kazası sonucu ağır yaralı olarak götürüldüğü hastanede hayatını kaybeden gen...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU