Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
OKÜ öğrencileri Teleferik projesini beğendi

OKÜ öğrencileri Teleferik projesini beğendi

Tarih 18Aralık2018, 09:12 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnşaat Bölümü Öğrencileri ve Araştırma görevlisi Yunus Zikakaya, Düziçi İlçesinde yapımı devam eden Teleferik Projesini ziyaret etti.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnşaat Bölümü Öğrencileri ve Araştırma görevlisi Yunus Zikakaya, Düziçi İlçesinde yapımı devam eden Teleferik Projesini ziyaret etti.
Düziçi Belediyesi Fen işleri müdürü, ziyaretçilere proje hakkında detaylı bilgi verdi.
Öğrenciler, teleferik gibi büyük bir projeyi yakından takip ettikleri ve tecrübeli mühendislerden yararlandıkları için teşekkür etti.
Ziyaretle ilgili yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Öğrencilerin merak ettiği konuların başında acil durumlarda, acil kurtarış projelerimiz var. Belirli hızı geçtiğinde durdurma sistemlerimiz var. Toprak kayması olasılığı çok düşük fakat 4-5 direkte daha fazla önlem alarak soketler yerleştirdik. Toprak kayarsa soketlere kadar kayar sistemi güvenli hale getirdik. Zemin kayalık olduğu için patlatma işlemleri ile çalışmalar yapılıyor. Kontrol noktasından tüm sistemi takip edip herhangi bir kaza veya olaya meydan verilmeyecek. Kullanılan malzemeler CE standartlarında. Saatte 600 kişi taşıma kapasiteli teleferik. Noktalara göre 40 tonluk makine ve 10 tonluk makineler kullanıyoruz. 3 farklı yol açılıyor. Mühendis olacak öğrencilere karşılaştıkları zorlukları ve ne yapılması gerektiğini Düziçi fen işleri müdürü anlattı. 10 yıl sonunda tüm borcumuzu ödüyoruz ve 10 yıl sonra tüm gelirler ilçemize aktarılacak”  Haber Merkezi

Bu haber 278 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meslek edindirme kursuna ziyaret

Meslek edindirme kursuna ziyaret Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü, özel işyerleri ile düzenlediği kursları ziyaret etti.

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti

Gaziantep Valisi Gül, Vali Cokun’u ziyaret etti Gaziantep Valisi Davut Gül, Osmaniye Valisi Vali Ömer Faruk Coşkun’u makamında ziyaret etti.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU