Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Kanser hastalarını sevindiriyor

Kanser hastalarını sevindiriyor

Tarih 08Aralık2018, 09:08 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye'de kadın kuaförü Buğra Mansuroğlu, kanser tedavisi görürken saçlarını kaybedenlere peruk yapılması için saçını bağışlamak isteyen müşterilerinin saçını ücretsiz kesiyor.

Osmaniye'de kadın kuaförü Buğra Mansuroğlu, kanser tedavisi görürken saçlarını kaybedenlere peruk yapılması için saçını bağışlamak isteyen müşterilerinin saçını ücretsiz kesiyor.
Mansuroğlu, bir derneğin saç bağışı kampanyasını görmesinin ardından kampanyaya destek vermek istedi.
Sosyal medya aracılığıyla bir kampanya başlatan Mansuroğlu, kanser tedavisi görürken saçlarını kaybeden hastalara peruk yapılması için saçlarını bağışlamak isteyen kadınların saçını ücretsiz keseceğini duyurdu.
Bir kaç aylık sürede 60'dan fazla kadın müşterisinin saçlarını ücretsiz kesip derneğe bağışlayan Mansuroğlu, 20'den fazla kanser hastasının peruğa kavuşarak moral bulmasını sağladı.
Mansuroğlu, toplumsal sorumluluk gözeten bir kampanyanın içinde olmaktan mutlu olduğunu söyledi.
Saçlarını bağışlamak isteyen müşterilerinin saçlarından en az 30 santimetre olmak üzere kestiğini ifade eden Mansuroğlu, "Osmaniye'de bunu ilk yapan kuaför benim. Türkiye'de 100'e yakın kuaför bu kampanyaya destek veriyor. Şu ana kadar 60'tan faza misafirimizin saçını kestik. Bu saçlar tedavi görürken saçını kaybedenlere peruk oluyor." dedi.
Kampanyaya kadınların ilgi gösterdiğini ve bunun kendisini mutlu ettiğini kaydeden Mansuroğlu, "Kanser hastalarının en önemli ilacı moral. Bir bayan için saç ne kadar önemli, söylememe gerek yok. Bugüne kadar 20'den fazla kanser hastasına moral olduk. İki veya üç müşterimizin kesilen saçından bir peruk yapılabiliyor. Bu nedenle çok daha fazla saça ihtiyacımız var. Kadınların bu kampanyaya daha fazla destek vermesini bekliyoruz" diye konuştu.
Yıllardır kestirmediği saçını kampanya için bağışlayan Öznur Saban da saçlarını çok sevdiğini ve yıllardır hiç kestirmediğini kaydetti. Ablasının kampanyadan haberdar olup kendisine haber verdiğini belirten Saban, "Annemi de kanserden kaybettim. Onlara derman olamıyoruz ama yüzlerindeki tebessümün sebebi olabiliriz, birinin mutluluğuna vesile olabiliriz. Bu sadece onların değil, bir gün bizim de başımıza gelebilir" ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

 

Bu haber 105 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Fetö şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyeye sevk edildi

Fetö şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyeye sevk edildi Osmaniye'de FETÖ şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyede Ankara merkezli 76 ilde düzenlenen Fethullahçı T...

Arı yetiştiricileri uyarıldı

Arı yetiştiricileri uyarıldı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde özellikle ova köylerinde tarımsal ilaçlama döneminin başlayacak olması dolayısıyla, ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU