Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Mahalle sakinleri sorun ve taleplerini aktardı

Mahalle sakinleri sorun ve taleplerini aktardı

Tarih 07Aralık2018, 09:35 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından, 'Huzur' toplantısı düzenlendi.

 Osmaniye Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi tarafından, 'Huzur' toplantısı düzenlendi.
Alibekirli ve Haraz Mahallesi sakinlerine yönelik 75. Yıl Orta Okulunda düzenlenen ve genel güvenlik konularında bilgilendirmenin yapıldığı programa, Vali Ömer Faruk Coşkun, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Argun, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Basri Doğan, Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ahmet Özener ile vatandaşlar katıldı.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdür Vekili Komiser Ebru Durukan tarafından, katılımcılara, konut güvenliği tedbirleri, genel güvenlik önlemleri, dolandırıcılık olaylarının önlenmesi, çocukların korunması ve düğünlerde silah atılmasının önlenmesi konusunda sunum yapıldı.
Ardından, katılımcıların sorunlarını dinleyen Vali Coşkun, olayların önlenmesi noktasında mahalledeki herkesin üzerine düşen görevler olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeniz noktasında beklentilerimiz var. İnşallah sizler gerekli tedbirleri alacaksınız, bizlerde olayların önlenmesi noktasında alabileceğimiz tedbirleri alacağız ama olay olduğu takdirde tabi ki kolluk güçlerimiz polisimiz gerekli çalışmayı yapacaktır. Ama size düşen görevlerinde mutlaka ihmal edilmemesi gerekiyor. Çünkü ihmal edilen hususlar nedeniyle bazı olaylar meydana gelmekte. Bu olayların meydana gelmemesi için mutlaka bu tedbirlerin alınması gerekiyor." dedi.
Vali Coşkun, talep ve önerilerin dinlenmesinin ardından, bunların yerine getirilmesi, sorunların çözümü noktasında ilgili kurumların gayret göstereceğini sözlerine ekledi.
Toplantının devamında, mahalle sakinleri, soru ve talepleri ileterek, çözüm bulunmasını istediler. Haber Merkezi
 

Bu haber 146 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU