Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Zoru Başaranlar Kariyer Sohbetleri devam ediyor

Zoru Başaranlar Kariyer Sohbetleri devam ediyor

Tarih 10Kasım2018, 09:12 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından KYK yurt öğrencilerine yönelik "Zoru Başaranlar Kariyer Sohbetleri" etkinliği OKÜ ev sahipliğinde yapıldı.

Osmaniye Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü tarafından KYK yurt öğrencilerine yönelik "Zoru Başaranlar Kariyer Sohbetleri" etkinliği OKÜ ev sahipliğinde yapıldı.
OKÜ Rektörlük Büyük Salonunda düzenlenen etkinliğe Rektör Prof. Dr. Murat Türk’ün yanı sıra Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Behçet Dündar, İİBF Dr. Öğretim Üyesi Ergün Kara, Üniversite Genel Sekreter Yardımcısı V. Necati Gök, İl Kültür ve Turizm Müdürü Burhan Torun, KYK İl Müdür Vekili Fuat Tülüce, Osmaniye Karacaoğlan Erkek Yurdu Müdürü Süleyman Mazı, Osmaniye Kız Öğrenci Yurdu Müdürü Sevgi Çakmaz ve protokol üyeleri ile çok sayıda Üniversitemiz öğrenci katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu, KYK Akademi Konferansları çerçevesinde hazırlanan ve “Zoru Başaranlar Konferansı Kariyer Sohbeti” adlı programa konuk olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Yeşilin bin bir tonunun yer aldığı Karacaoğlan Yerleşkesi’nde, Enstitüleri, Fakülteleri, Yüksekokulları ve Meslek Yüksekokulları ile kuruluş sürecinin her aşamasında yer almaktan gurur duyduğum Üniversitemin 11. Yılında ve Rektör olarak yapmakta olduğu görevimin 2. yılında sizlerle olmaktan memnun olduğumu vurgulamalıyım. Üniversitemiz siz öğrencilerine geçmişten günümüze neyi nasıl düşünmesi gerektiğini öğretmek ve öğretiyor olmak dolayısıyla sizlerin karşısına çıkabilecek zorlukların bu bilgi ile üstesinden geleceğinize inancım tamdır.” dedi.
OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, öğrencilere; ‘OKܒlü olmanın ayrıcalığını anlatın. Anlatın ki anlattığınız kişiler başarıya OKÜ ile ulaşabilsin. Çünkü bir insanın başarısı ancak başkalarının hayatlarında bıraktığı olumlu etkiyle mümkündür.’ dedi.
Kendinden yola çıkarak içinde bulunduğu toplumu ve hayatı daha derinden anlamalarını sağlamayı amaçlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, hayatından kesitler sunduğu sunumunda katılımcılara kişisel gelişim ile motivasyon sonucunda başarının nasıl elde edildiğini örnekler vererek anlattı.
Katılımcıların alkışları eşliğinde konuşmasını tamamlayan ve ardından da öğrencilerin sorularını cevaplayan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Murat Türk’e etkinlik sonunda KYK İl Müdür Vekili Fuat Tülüce tarafından plaket ve çiçek takdim edildi. Haber Merkezi

 

Bu haber 72 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Minik öğrenciler 10 Kasım programı düzenledi

Minik öğrenciler 10 Kasım programı düzenledi Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Anaokulu öğrencileri tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haft...

Mustafa Kemal Atatürk, törenle anıldı

Mustafa Kemal Atatürk, törenle anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 80'inci yıl...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU