Aydın Osmaniye Gazetesi

Dünya kız çocukları günü kutlandı

Dünya kız çocukları günü kutlandı

Tarih 13Ekim2018, 08:55 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Osmaniye’de “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.
Yüksel Özden Çocuk Evleri Sitesinde düzenlenen etkinlikte halat çekme, çuval ve ip atlama yarışmalarıyla eğlenceli vakit geçirdi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hamit Coşkun, burada yaptığı açıklamada, çocukların yüzünün gülmesinin önemsendiğini belirtti.
Çocukların eğitimlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle topluma kendisini daha iyi ifade edebilmek imkanı bulduğunu kaydeden Coşkun, “Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda, 2012 yılından itibaren Türkiye, Kanada ve Peru tarafından hazırlanan karar tasarısı ile bütün ülkelerin onayıyla kabul edilen “11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü” dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Burada çocuklarımızın yüzünün gülmesini görmek bizleri de mutlu ediyor. Ayrıca çocuk komitesi üyeleri ve çocuk yuvasında kalan çocuklarımız tarafın hazırlanan “Dünya Kız Çocukları Günü” boyama çalışmasını da İl Müdürlüğümüz binasına astık” şeklinde konuştu.
Etkinlik, pasta kesilmesinin ardında  sona erdi. Ümit KAHRIMAN
 

Bu haber 164 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Basın ilan fiyat tarifesi artışı sevindiricidir

Basın ilan fiyat tarifesi artışı sevindiricidir Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcileri Nuri Kolaylı, Mustafa Arslan ve Şevket E...

AFAD, sel durumunda yapılması gerekenleri anlattı

AFAD, sel durumunda yapılması gerekenleri anlattı Osmaniye Afet ve Acil Durum İl Müdürü Serhat Bulut, sel afeti durumunda yapılması gerekenler hakkında açıklamalarda...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU