Aydın Osmaniye Gazetesi

TÜBİTAK 4000'li programların tanıtımı yapıldı

TÜBİTAK 4000'li programların tanıtımı yapıldı

Tarih 26Eylül2018, 08:43 Editör Ali CİHANGİR

TÜBİTAK İl Temsilcisi, OKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Aysun Uğur tarafından TÜBİTAK 4000'li Programlar Tanıtım Toplantısı düzenlendi.

TÜBİTAK İl Temsilcisi, OKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Aysun Uğur tarafından TÜBİTAK 4000'li Programlar Tanıtım Toplantısı düzenlendi.
OKÜ Rektörlük salonda düzenlenen etkinliğe, rektör yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Tel ile birlikte Üniversitemiz Akademisyenleri katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını TÜBİTAK İl Temsilcisi ve Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Aysun Uğur yaptı.
Daha önce TÜBİTAK temsilciliği Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi akademisyenleri tarafından yürütülmekte iken bu yıl ilk defa Osmaniye’nin TÜBİTAK temsilciliğinin kendisi tarafından sürdürüleceğini ifade eden Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatma Aysun Uğur, “TÜBİTAK’ın Toplumumuzun yaşam kalitesinin artmasına ve ülkemizin gelişmesine hizmet eden, bilim ve teknoloji alanında yenilikçi yönlendirici, katılımcı ve paylaşımcı bir kurumdur.” dedi.
Uğur, “4006 projeleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı devlet okullarında 5 ila 12. sınıf öğrencilerinin okullarında görevlendirilmiş proje öğretmenlerinin eşliğinde bilimle tanışma, proje hazırlama, proje yazma ve projeyi gerçekleştirip sunma yeteneklerinin geliştirilmesine yönelik projelerdir. Bu bağlamda 4006 projelerinin tanıtım toplantısını 26 Eylül 2018 Çarşamba günü saat 10.00’da Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonu’nda il genelindeki Okul Müdürleri ve okul proje yöneticisi öğretmenlere yönelik olarak yapacağız.” dedi. 
TÜBİTAK 4000'li Programlar Tanıtım Toplantısında TÜBİTAK Danışma ve Değerlendirme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ataç, Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı bünyesindeki Bilim ve Toplum Müdürlüğü tarafından yürütülen 4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları, 4005 – Bilim ve Toplum Yenilikçi Eğitim Uygulamaları ve 4007– Bilim Şenlikleri çağrılı programların başvuru koşulları ve değerlendirme kriterlerine yönelik bilgi aktardı.
Toplantının sonunda TÜBİTAK Danışma ve Değerlendirme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ataç, katılımcıların sorularını yanıtladı.  Aydın Deniz

 

Bu haber 183 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Meyve ağaçlarında aşılama kursu sürüyor

Meyve ağaçlarında aşılama kursu sürüyor Osmaniye Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ve Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile “Meyve Ağaçlarında...

Ticaret Borsasından, Yeşildemir ve Kaynar’a ziyaret

Ticaret Borsasından, Yeşildemir ve Kaynar’a ziyaret Osmaniye Ticaret Borsası Heyeti, Ellek ve Yarbaşı Belediye Başkanlığına seçilen Abbas Yeşilemir ve Mustafa Kaynar’a...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU