Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İdlip’te3 milyon sivil katliamla karşı karşıya kalıyor

İdlip’te3 milyon sivil katliamla karşı karşıya kalıyor

Tarih 15Eylül2018, 09:40 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Nadir Sarıcan, rejim güçleri ve Rusya’nın saldırı başlattığı İdlib’de yaklaşık 3 milyon sivilin katliamla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Nadir Sarıcan, rejim güçleri ve Rusya’nın saldırı başlattığı İdlib’de yaklaşık 3 milyon sivilin katliamla karşı karşıya olduğunu belirtti. Sarıcan, yaptığı açıklamada, yüz binlerce kişinin yeniden yollara düşeceği tahmin edilen olaylar karşısında acil yardım çalışması başlattıklarını kaydetti. Reform talepleriyle başlayıp uluslararası güçlerin müdahalesi sonrasında küresel hesaplaşma arenasına dönüşen Suriye’de insani bedelin giderek büyüdüğünü aktaran Sarıcan, şunları kaydetti: “Şimdiye kadar 500 bin kişinin hayatını kaybettiği savaşta 2 milyon kişi sakat kaldı, 5 milyon kişi de evini terk etti.Şimdi İdlib’de yaşayan 3 milyon kişi yeni bir krizle karşı karşıya. Günlük gıda ihtiyacını bile karşılamakta güçlük çeken çoğu mülteci aile başta hijyen, gıda, un ve çadır olmak üzere temel yaşam malzemelerine ihtiyaç duyuyor. Suriye’deki çalışmalarını 10 koordinasyon merkeziyle sürdüren İHH'nın, kurduğu 6 konteyner kent ve 27 çadır kentte 150 binden fazla insan yaşıyor. 61 fırın, 30 mutfak ile mültecilere yemek hizmeti de veren İHH, 2012 ile 2018 yılları arasında Suriyeli mültecilere 360.605.013 Dolar tutarında yardım ulaştırdı.” Sarıcan, bölgeye temel yaşam malzemeleri ulaştıracak olan İHH’nın çalışmalarına destek beklendiğini de sözlerine ekledi. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 135 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Proje başvuruları kabul edildi

Proje başvuruları kabul edildi Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, bu sene eğitim-öğretim yılına sevindirici haberlerle başladı.

Binboğa, AK Parti’den belediye başkanı aday adayı oldu

Binboğa, AK Parti’den belediye başkanı aday adayı oldu AK Parti Osmaniye eski il başkanlarından Ali Binboğa, Belediye başkanlığı için partisinden aday adayı oldu.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU