Aydın Osmaniye Gazetesi

Osmaniye’de “Okul Destek Projesi” uygulanıyor

Osmaniye’de “Okul Destek Projesi” uygulanıyor

Tarih 15Eylül2018, 09:37 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Okul Destek Projesi” kapsamında, kitap okuma etkinliği düzenlendi.

Osmaniye Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Okul Destek Projesi” kapsamında, kitap okuma etkinliği düzenlendi. Huzurevinde düzenlenen etkinlikte, Vali Ömer Faruk Coşkun ve huzurevi sakinleri ile sosyal ve ekonomik desteklenen çocuklar birlikte kitap okudu. İl Müdürü Hamit Coşkun, burada yaptığı açıklamada, 2017’de Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından planlanan proje sayesinde sosyal ve ekonomik destek etkinliğinin arttırılmasının hedeflendiğini belirtti. Dezavantajlı öğrencilerin kültürel, sanatsal ve ekonomik anlamda desteklenmesi için çalıştıklarını ifade eden Coşkun, “Kentimizde çocuklar için yapılan hizmetbizleri her zaman mutlu ediyor ve heyecanlandırıyor. Dezavantajlı bu çocuklarımızın mutlaka desteklenmesi gerekiyor. Birçoklarının belki eğitim materyalleri alabilmesi, kültürel ve sanatsal alanlarda yetenek kazanabilmesi belki aileleri tarafından geciktirilecek belki de yapılamayacaktı. Bizler ‘Okul Destek Projesi’ ile ilk etapta belirlediğimiz öğrenciler üzerinde çalışarak bu çocuklarımızın kültürel ve sanatsal anlamda desteklenmelerini ve kendilerinin bu noktada bir sanat dalı ile ilgilenmelerini, spora merak salmalarını ve böylelikle zamanlarını daha nitelikli geçirmelerini sağlamaya çalışacağız. Bu kapsamda çalışmalar devam ediyor" şeklinde konuştu. Vali Ömer Faruk Coşkun, huzurevi sakinleri ve çocuklar ile yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti. Ümit KAHRIMAN

Bu haber 80 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Proje başvuruları kabul edildi

Proje başvuruları kabul edildi Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, bu sene eğitim-öğretim yılına sevindirici haberlerle başladı.

Binboğa, AK Parti’den belediye başkanı aday adayı oldu

Binboğa, AK Parti’den belediye başkanı aday adayı oldu AK Parti Osmaniye eski il başkanlarından Ali Binboğa, Belediye başkanlığı için partisinden aday adayı oldu.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU