Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Sumbas ’ta 15 Temmuz Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Sumbas ’ta 15 Temmuz Hatıra Ormanı Oluşturuldu

Tarih 14Temmuz2018, 08:42 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’nin Sumbas İlçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların anısına oluşturulan hatıra ormanında ilk fidanlar toprakla buluştu.

Kaymakam Coşkun, törende yaptığı konuşmada;" 15 Temmuz gecesi Türkiye’de milli iradeye karşı, gerçekleştirilmek istenen darbe teşebbüsü sırasında canlarını ortaya koyarak şehit olan, kamu görevlileri ve vatandaşlarımız için hatıra ormanına fidan dikmek amacıyla bir aradayız. 15 Temmuz gecesi Türkiye de milli egemenliğe karşı bir kalkışma gerçekleşmiş ve halkın iradesini farklı noktalara taşımak isteyen bir grubun çalışması sonrasında başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız olmak üzere ilgili kurumlarımız ve halkımızın bir araya gelerek ortaya koyduğu bir çalışmayla bu önlenmiştir. Öncelikle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun, ailelerine en iyi dileklerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Türkiye genelinde olduğu gibi bugün burada 15 Temmuz Şehitlerinin anısı yaşatmak adına, bu Hatıra Ormanı Fidan Dikim Törenini gerçekleştireceğiz. Bu çağrımıza uyup katılan bütün katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın gerçekleşmesinde emeği olan Orman İşletme Müdürlüğüne, onun değerli çalışanlarına ve katkısı olan bütün kurum ve kuruluşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum’ dedi.
Daha sonra Kaymakam Coşkun ve beraberindekiler 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı’nda, şehitlerin adının verildiği çam ağaçlarını toprakla buluşturdu. Haber Merkezi
Osmaniye’nin Sumbas İlçesinde 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit olanların anısına oluşturulan hatıra ormanında ilk fidanlar toprakla buluştu.
Kaymakamlık ve Orman İşletme Müdürlüğünce oluşturulan fidan dikim törenine Kaymakam Ömer Coşkun, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 172 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Proje başvuruları kabul edildi

Proje başvuruları kabul edildi Kadirli Osman Gazi Anadolu Lisesi, bu sene eğitim-öğretim yılına sevindirici haberlerle başladı.

Binboğa, AK Parti’den belediye başkanı aday adayı oldu

Binboğa, AK Parti’den belediye başkanı aday adayı oldu AK Parti Osmaniye eski il başkanlarından Ali Binboğa, Belediye başkanlığı için partisinden aday adayı oldu.

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU