Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Vali Coşkun, 15 Temmuz Mesajı yayımladı

Vali Coşkun, 15 Temmuz Mesajı yayımladı

Tarih 14Temmuz2018, 08:26 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Coşkun, mesajında, Türk milletinin bağımsızlığı karakter benimseyen bir ecdadın torunları olduğunu belirtti.
Milletin olarak toprak birliği, kardeşliği, ülke huzuru adına genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle vatan sevgisini canından öte sayan bir neslin mirasçıları olduğuna dikkat çeken Coşkun, 15 Temmuz 2016’da, vatanın bölünmez bütünlüğüne, milletin bağımsızlığına, demokrasiye ve aydınlık gelece yönelik olarak, FETÖ/PDY’ye bağlı vatan hainlerinin, kalleşçe ve kanlı bir darbe teşebbüsünde bulunmasıyla şanlı tarihe kara bir leke çalınmak istendiğine dikkat çekti.
Coşkun, mesajında, şu ifadelere yer verdi
“Ancak meselenin beka meselesi olduğunu idrak edip ne yapması gerektiğini doğru tarif edebilen, elindeki bayraktan ve göğsündeki imandan başka bir silahı olmadan tanka, savaş uçağına, helikoptere kafa tutan; tek parolası şehadet olan, korkmayan, sinmeyen bu müstesna millet; Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısına uymuş ve üzerinde kurgulanmak istenen bütün oyunları bir anda bozmuştur. Kurtuluş Savaşı’nda Nene Hatun’u, Maraşlı Sütçü İmam’ı, Antepli Şahin Beyi, Osmaniyeli Rahime Hatun’u, çıkaran bu necip millet; 15 Temmuz gecesi de darbecilere karşı ilk kurşunu sıkan Ömer Halisdemir’i ve Mehmet Karacatilkileri de bağrından çıkartarak canı pahasına vatanına, milletine, bayrağına, ülkesine, devletine, demokrasisine, geleceğine ve egemenliğine sahip çıkmış, iman dolu göğsüyle gövdesini siper ederek bu hayâsız akını durdurmuş, tek dişi kalmış canavarlara bu topraklar üzerinde oyun oynanmayacağını göstermiştir.”
Coşkun, emanet alınan güzel vatanın ve ay yıldızlı şanlı bayrağı korumanın yolunun milletçe kenetlenmekten geçtiğini kaydetti.
Coşkun, “Göğsünde nice belaları söndürmüş bu milletin yüreği toplu attıkça inanıyorum ki hiçbir top o yüreği sindiremeyecek ve hiçbir çılgın, zincir vuramayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, Gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyor, siz Aziz Osmaniyelileri en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi  

Bu haber 188 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Fetö şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyeye sevk edildi

Fetö şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyeye sevk edildi Osmaniye'de FETÖ şüphelisi 12 eski komiser yardımcısı adliyede Ankara merkezli 76 ilde düzenlenen Fethullahçı T...

Arı yetiştiricileri uyarıldı

Arı yetiştiricileri uyarıldı Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde özellikle ova köylerinde tarımsal ilaçlama döneminin başlayacak olması dolayısıyla, ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU