Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Çaylar, her mevsimin vazgeçilmezidir

Çaylar, her mevsimin vazgeçilmezidir

Tarih 26Nisan2018, 13:30 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de 3O Yıldır bitkisel ürünler üzerine çalışma yapan Aktar Bülent Durna bitkisel çayların her mevsim vazgeçilmezler arasında yer aldığını ifade ederek bitkilerden mucize beklemenin yanlış olduğunu söyledi.

Osmaniye’de 3O Yıldır bitkisel ürünler üzerine çalışma yapan  Aktar Bülent Durna  bitkisel çayların her mevsim vazgeçilmezler arasında yer aldığını ifade ederek bitkilerden mucize beklemenin yanlış olduğunu söyledi.
Aktar Durna “Bitkiden mucize şeyler beklemek yanlış , bitkiden uzun vadede daha sağlıklı sonuçlar beklenmeli.  Ayrıca bitki zararsız diye bir şey yok bitki fazla kullanıldığında zararlıdır. Örneğin Biberiye, kekik çok fazla kullanıldığında  yüksek tansiyon sorunu yaşatır. Çok fazla sarımsak tüketmek düşük tansiyona neden olur.  O yüzden hiçbir bitkiyi fazlasına kaçmadan kullanılmalıyız. Doktorlarınıza danışarak, aktarınızla konuşarak bitkisel ürünleri ne kadar nasıl tüketeceğinizi  bilgisini alırsanız daha sağlıklı olur” şeklinde konuştu.
“ÇAYLAR HER MEVSİMİN VAZGEÇİLMEZİ”
30 yıllık aktar Bülent Durna bitkisel çayların her mevsim vazgeçilmezler arasında olduğunu ifade ederek “Özellikle kışın zencefil, tarçıni zerceçay gibi ürünler tüketildi. Bu dönemde de mevsimsel geçişlerde hafif kırgınlıklar yaşanıyor.  Bunun içinde günlük 1 bardak ıhlamur, tarçın,  içilmesini öneriyorum. Ayrıca sabahları çayımızı değiştirebiliriz yeşil tarçın karanfil demleyebiliriz buda hem günün yorgunluğunu alır hemde vücuttaki fazla ödemi atmış oluruz ayrıca çay alışkanlığımızı değiştirmiş oluruz” dedi.
“BAYANLAR ZAYIFLAMA ÇAYLARINA İLGİ GÖSTERİYOR”
Zayıflama çaylarına yönelik ilgilinin arttığını kaydeden Durna “Yaz geldiği zaman bayanlar en büyük derdi biraz saha zayıflamak biraz daha küçük bedenlere sahip olmak.  Bu yüzdende bitki çaylarına çok fazle teveccüh var. Son dönemlerin en meşhuru ise moringo çayı”  dedi.
“ALTERNATİF TIP AVRAPA’NIN HER YERİNDE UYGULANIYOR”
Gündemde sıkça tartışılan Alternatif tıp hakkında görüşlerini açıklayan Aktar Bülent Durna “Uygulama geç kalınmış bir uygulama Avrupa’nın her yerinde uygulanıyor. Doktorların Alternetif tıpmı istiyorsa yoksa normal ilaçmı istiyorsun diyerek uygulanıyor”  Haber Merkezi

Bu haber 151 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadın muhtar adayları “Gümbür gümbür geliyoruz”

Kadın muhtar adayları “Gümbür gümbür geliyoruz” 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimine hazırlanan Osmaniyeli 18 kadın muhtar adayı, seçim çalışmalarını bir...

Seçim minibüsü devrildi: 2 yaralı

Seçim minibüsü devrildi: 2 yaralı Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) ait seçim minibüsünün devrilmesi sonucu 2 ki...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU