Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare

T.C. OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ

Tarih 26Nisan2018, 12:48 Editör Ali CİHANGİR

2018/53 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:  
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri    :  Osmaniye İl, Merkez İlçe, 326 Ada, 108 Parsel, YEDİOCAK Mahalle. 17 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın adresi Yedi Ocak Mah. Dr. Ahmet Alkan Cad.Deveci Apt.No:146/17 Merkez/OSMANİYE' dir. Taşınmaz 3+1 odalı, 2 balkonludur.Net alanı 116 m2'dir.İmar planında imar durumu K1 konut alanı olarak görünmektedir.
Yüzölçümü     : 1.274,12 m2
Hisse Oranı     : 1/1
Kıymeti     : 147.200,00 TL
KDV Oranı    : %1
1.Satış Günü    : 31/05/2018 günü 11:00 - 11:05 arası
2.Satış Günü     : 28/06/2018 günü 11:00- 11:05 arası
Satış Yeri    : 1. İcra Müdürlüğü Kalemi - Adalet Sarayı MERKEZ / OSMANİYE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır.( İhaleye katılım için teminat verecekler müdürlüğümüzün aşağıda belirtilen Emanet Kasa İban Hesabına belirtilen teminat miktarını ihale öncesinde yatırmaları gerekmekte olup ; piyasadaki sahte para,ihale alıcısından ihale öncesinde ve ihaleler arasında elden alınan nakit teminatın özellikle toplu ve fazla miktarların olması ve bunların sayılma olasılığının olmaması, (para sayma makinesinin bulunmaması) yırtık para çıkması ve bu durumunda bankaların kabul etmemesi vb.nedenlerle, İİK.9.maddesi :" İcra dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme .Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra dairesi adına açılan hesaba yapılır " hükmü uyarınca elden nakit para alınmayacaktır. DOSYA NO VE T.C. NO,AD-SOYAD BELİRTİLMEK ŞARTIYLA AŞAĞIDA BELİRTİLEN İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.İİK 9. MD VE 124/l.MADDESİ HÜKMÜ UYARINCA ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR.)
OSMANİYE 1. İCRA DAİRESİ
VAKIFBANK KASA HS.IBAN NO    
TR29 0001 5001 5800 7290 4969 16
Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/53 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İhaleye katılan/lar işbu ilanda yazan tüm hususları/şartları kabul etmiş sayılır.                   İD:175

Bu haber 153 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

İHALE İLANLARI

“50 BİN YENİ SOSYAL KONUT” KAPSAMINDA KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMA FIRSATI

“50 BİN YENİ SOSYAL KONUT” KAPSAMINDA KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLMA FIRSATI OSMANİYE MERKEZ TOPRAKKALE KIŞLA TOPLU KONUT PROJESİ 130 ADET KONUT İÇİN ÖN TALEP TOPLANIYOR

T.C OSMANİYE

T.C OSMANİYE 4.ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ İLAN

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU