Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İki futbol topu yıldız kızlar şampiyonu yaptı

İki futbol topu yıldız kızlar şampiyonu yaptı

Tarih 16Nisan2018, 08:29 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe Mahallesi'nde bulunan TEAŞ Aslantaş HES Ortaokulu'nun kızlar futbol takımı, okula alınan iki futbol topuyla başladıkları serüvende önce ilçede başarı gösterdi.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Karatepe Mahallesi'nde bulunan TEAŞ Aslantaş HES Ortaokulu'nun kızlar futbol takımı, okula alınan iki futbol topuyla başladıkları serüvende önce ilçede başarı gösterdi.
Takım, Osmaniye'de şampiyon olarak ili temsilen katıldıkları Sivas'taki Türkiye elemelerinde şampiyon olup, çeyrek finale yükseldi.
Köy okulunda yaşları 11 ile 14 arasında değişen kız öğrenciler okul müdürü tarafından okula getirilen iki futbol topuyla futbola merak sardılar. Okul idaresince okul binasının arka tarafındaki futbol sahasına çevrilmiş boş alanda, beden eğitimi derslerinde ve teneffüs aralarında futbol oynayan kızlar aralarında takım da kurdular. Önce Kadirli ilçesinde yapılan seçmelerde başarı gösteren TEAŞ Aslantaş HES Ortaokulu'nun kızlar futbol takımı daha sonra Osmaniye ilinde şampiyon oldular.
Sivas'ta yapılan Türkiye elemelerine de katılan kızlar futbol takımı burada da şampiyon olarak Türkiye de ilk dört takım arasına girip Türkiye çeyrek finallerine kalmayı başardılar.
Okula alınan iki futbol topu sayesinde futbola merak saran kız öğrenciler, Nisan ayının sonunda yapılacak final maçlarında Türkiye şampiyonu olmayı hedefliyorlar.
Kızlara futbolu sevdiren okul müdürü Oğuzhan Dalkılıç, "Kızlarımızın çoğunun ayakkabısı yoktu. Bazı aileler Sivas uzak diye takımda olan kızlarını göndermek istemedi. Eşofmanımız, formamız yoktu. Ama tüm sıkıntıları bir türlü aştık ve bu başarıyı gösterdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
Takımın kaptanı Banu Savrun ise hedeflerinin Türkiye şampiyonluğu olduğunu vurgulayarak, "Belki imkanımız yoktu ama futbolu çok sevdik. Okul müdürümüz, öğretmenlerimiz, babalarımız çok gayret gösterdi. Hep beraber başardık, şampiyon olduk. Şu anda sadece şampiyonluğa odaklandık" diye konuştu. Haber MErkezi

Bu haber 72 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kadın muhtar adayları “Gümbür gümbür geliyoruz”

Kadın muhtar adayları “Gümbür gümbür geliyoruz” 31 Mart’ta yapılacak mahalli idareler seçimine hazırlanan Osmaniyeli 18 kadın muhtar adayı, seçim çalışmalarını bir...

Seçim minibüsü devrildi: 2 yaralı

Seçim minibüsü devrildi: 2 yaralı Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, Milliyetçi Hareket Partisine (MHP) ait seçim minibüsünün devrilmesi sonucu 2 ki...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU