Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
İslam coğrafyası mutlaka güçlü olmalıdır

İslam coğrafyası mutlaka güçlü olmalıdır

Tarih 13Şubat2018, 19:12 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye’de, "Ortadoğu'da Neler Oluyor" konulu konferans düzenlendi.
Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Şahin’in konuşmacı olarak yer aldığı konferansa katılım oldukça yoğun oldu.

Osmaniye’de, "Ortadoğu'da Neler Oluyor" konulu konferans düzenlendi.
Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Şahin’in konuşmacı olarak yer aldığı konferansa katılım oldukça yoğun oldu.
Konferans, Ahmet Şekip Ersoy Kültür Merkezinde Osmaniye Andırınlılar Yardımlaşma Derneği tarafından organize edildi.
Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mehmet Şahin, Ortadoğu’da siyasi bir çalkantı olduğuna işaret ederek, Irak, İran, Suriye, Lübnan, Mısır, İsrail gibi ülkelerin bu çalkantı içerisinde yer aldığını söyledi.
Ortadoğu’nun tarihi süreci hakkında bilgi veren Şahin, neden Büyük Ortadoğu denmesinin sebepleri üzerinde durdu.
Ortadoğu'da çok büyük oyunlar oynandığını, Bağdat, Musul, Şam, Halep hattının planlı ve sistemli bir şekilde bitirilmeye çalışıldığını dikkat çeken Şahin, “Ortadoğu'da bilinçli olarak uzun süreli çatışmaların çıkartılmak istendiğini belirtti.
PYD’nin PKK’nın ta kendisidir” diyen Şahin, sınır güvenliğimizi sağlamak, terör hattının oluşmasını engellemek ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayarak geleceğimizi garantiye almak için Zeytin dalı operasyonunun düzenlendiğini ve bunun da bir zorunluluk haline geldiğini dile getirdi.
Dışı bize benzeyen, içi başkasına hizmet eden yöneticiler var diyen Şahin, bunları geçmiş tarihlerde de gördük. İslam coğrafyasının mutlaka güçlü olması gerek. destekli hiçbir dini gruptan bize fayda yoktur. Ülke olarak Millet olarak birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız diyerek, Türkiye’nin savunma sanayisinde, Ordusunun da Ekonomisinin de çok güçlü olduğunu belirtip Türkiye artık eski Türkiye değil” dedi.
Konferansın sonunda Şahin’e plaket ve isminin yazıldığı Karatepe kilimi hediye edildi.
Konferansa, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Sivil toplum örgütleri temsilciler, çok sayıda kurum Müdürü ve vatandaşlar katıldı. Haber Merkezi

Bu haber 42 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Kentte 24 bin kişiye afet eğitimi verildi

Kentte 24 bin kişiye afet eğitimi verildi Osmaniye İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) tarafından, Afet Farkındalık eğitim semineri düzenlendi.

Amatör Spor Haftası yarışmaları düzenlendi

Amatör Spor Haftası yarışmaları düzenlendi Osmaniye'de Amatör Spor Haftası etkinlikleri çerçevesinde 7 Ocak Stadı’nda 4 kategoride atletizm yarışları düze...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU