Aydın Osmaniye Gazetesi

MissSare
Okumayı aşılamak için okumayı bilmek gerekir

Okumayı aşılamak için okumayı bilmek gerekir

Tarih 15Aralık2017, 09:03 Editör Ali CİHANGİR

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Mana Potu Kitap Kulübü tarafından, Yazar Hayati Bice, Ayla Ağabegüm ve Reşat Gürel’in katılımlarıyla söyleşi düzenlendi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Mana Potu Kitap Kulübü tarafından, Yazar Hayati Bice, Ayla Ağabegüm ve Reşat Gürel’in katılımlarıyla söyleşi düzenlendi.  
15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan söyleşinin açılış konuşmasını ve kulüple ilgili tanıtım konuşmasını Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Tutku Çakmak yaptı.
Mana Potu Kitap Kulübünün kitapların farkındalığını ortaya çıkarmak, insanların kitaplar hakkında fikir yürütebilmelerine zemin hazırlamak ve kitapları hak ettikleri yere taşımak için olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan Çakmak, “Mana Potu can veren anlamına gelmektedir. Ağaca can veren sudur, kitaba can veren okurdur mantığıyla kulübümüzün amaçlarını belirledik. Okumayı aşılamak için okumayı bilmek gerekir. Bizde kulüp olarak okulumuza okumayı aşılamayı gaye edindik. Kulübümüzün başlıca hedefi düşük olan okuma alışkanlığını gözle görülür şekilde artırmak.” dedi.
Söyleşide konuşan Yazar Reşat Gürel, “Paylaşamadıklarımın sıkıntısı var yüreğimde. Bu sıkıntı oldukça, Ruhi Kılıçkıran’a kurşun sıkan ellerin ne olduğunu, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetini ve onların hüzünlerini bizler sizler içimizde hissetmedikçe bir yerlere ulaşabilmemiz mümkün değil. Çok okuyup ve okuduklarımızla dünyaya bakmalıyız. Muhteşem Yüzyıl ya da Diriliş Ertuğrul dizisinde anlatıldığı gibi değil hiçbir şey. Okursanız bileceksiniz, öğrenecek ve doğruyu göreceksiniz.” dedi.
Hayati Bice ise “Ruhumuzun bazı gıdalarla beslenmesi gerekiyor. Eczanelerde üç ya da beş kapsül olarak bu gıdalar satılmıyor. O yüzden çok okumalıyız." diye konuştu.  
Sözle direnmezsek sonra kavgaya dönüşüyor diyen Ayla Ağabegüm ise ilgisizliğin bizlere yakışmadığını ifade etti.
Söyleşinin sonunda Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 1. Sınıf öğrencisi Tutku Çakmak, Yazar Hayati Bice, Ayla Ağabegüm ve Reşat Gürel’e günün anısına çiçek takdimini gerçekleştirdi.
Söyleşi, yazarların kendi kitaplarını imzalamaları ile son buldu. Haber Merkezi 

Bu haber 133 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Her sınıfın bir ağacı var

Her sınıfın bir ağacı var Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde Cumhuriyet İlkokulunda her sınıfın bir ağacı var.

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı

Okula 2 ayda 15 bin kitap toplandı Osmaniye de kütüphane için yapılan kitap bağışı çağrısı dev bir kampanyaya dönüştü. 2 aylık sürede toplanan 15 bin ...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKULLAR AÇILIYOR20Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU