Aydın Osmaniye Gazetesi

Lise öğrencilerinden Arakan tepkisi

Lise öğrencilerinden Arakan tepkisi

Tarih 14Eylül2017, 08:22 Editör Ali CİHANGİR


Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, lise öğrencilerince düzenlenen gösteride Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam protesto edildi. Gösteriye, Suriyeli öğrenciler de katıldı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, lise öğrencilerince düzenlenen gösteride Arakanlı Müslümanlara yönelik katliam protesto edildi. Gösteriye, Suriyeli öğrenciler de katıldı.
Kent Meydanı'nda toplanan Çukurova Lisesi öğrencileri, çeşitli pankartlar açarak slogan ve tekbirler eşliğinde Atatürk Caddesi'nde yürüdü.
Dervişpaşa Caddesi ve Mehmet Can Caddesi'nde devam eden yürüyüş, Rauf Denktaş Bulvarı'nda sona erdi. Etkinlikte, Suriyeli ve Türk öğrenciler, Arakan, Suriye ve Irak'ta Müslümanlara yönelik yapılan zulümleri temsili olarak canlandırdı. Yürüyüşte vatandaşlar da yer aldı.
Suriyeli Rezzan Çıl (17), Arakan'daki Müslüman kardeşlerine destek amacıyla düzenlenen yürüyüşe katıldığını belirterek, "İnşallah dünyada savaş bitecek. Müslümanlar rahatlayacak. Dua ediyoruz." dedi.
Çukurova Lisesi öğrencilerinden Ecem Hallaç da barışın çocuk ismi olarak kalmasını istemediklerini belirterek, Arakan'da akan kanın ve zulmün durmasını, dünyaya sevgiyi yaymak istediklerini söyledi.
Okul müdürü Uğraş Kurt da Arakan'da ve İslam coğrafyasında hergün binlerce anne ve çocukların mağdur olduğunu ifade ederek, öğrencilerin Arakan'la dayanışma içinde olduğunu göstermek için tepki yürüyüşüne katıldığını bildirdi. Haber Merkezi 

Bu haber 31 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

ATT DER Şubesinden “Kalp Atışı” dizisine tepki

ATT DER Şubesinden “Kalp Atışı” dizisine tepki Osmaniye ATTDER tarafından Show Tv’de yayınlanan Kalp Atışı dizisinin 11.bölümünde yer alan bir sahnede ‘’Paramedik...

Osmaniye, Damızlık Düve Merkezi projesine dahil edildi

Osmaniye, Damızlık Düve Merkezi projesine dahil edildi TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve AK Parti Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu, Osmaniye’nin ‘Damızlık Düve Merke...

      RESMİ İLANLAR

      KÖŞE YAZARLARI

OKÇULAR TEPESİ NÖBETİ (2)06Eylül2017

      HABER ARA


Gelişmiş Arama

     HAVA DURUMU

      NÖBETÇİ ECZANE